• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

پیام تبریک مدیر کل اوقاف و امور خیریه البرز به مناسبت هفته قوه قضاییه

پیام تبریک مدیر کل اوقاف و امور خیریه البرز به مناسبت هفته قوه قضاییه

حجت الاسلام علی دشتکی مدیر کل اوقاف البرز طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله دکتر شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، هفته قوه قضائیه را به همه تلاشگران این عرصه تبریک گفت

 شنبه 7 تیر 1399   30  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه البرز، حجت الاسلام علی دشتکی مدیر کل اوقاف البرز  طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله دکتر شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، هفته قوه قضائیه را به همه تلاشگران این عرصه تبریک گفت.
سومین جشنواره دین و رسانه را در همدان برگزار می‌کنیم - قدس آنلاین ...
 
متن پیام به شرح ذیل است: 

از مهم‌ترین مباحث مطرح در جوامع بشری بحث عدالت در ابعاد گوناگونِ آن است؛ طرح مباحث عدالت در یک جامعه حکایت از حیات سیاسی و عقلانی آن جامعه دارد؛ زیرا هیچ جامعه‌ی زنده و پویایی از طرح این‌گونه مسائل بی‌نیاز نیست.
موازین قرآنیِ عدالت از ملاحظات نژاد، دین، رنگ و عقیده پیشی می‌گیرد و به مسلمانان فرمان داده شده تا نسبت به دوستان و دشمنان خود و در همه مراحل عادل باشند. قرآن در این‌باره می‌فرماید: "ای مومنان، عدالت را برای خاطر خدا حفظ کنید و بحق گواهی دهید اگر چه به ضرر خود یا پدر و مادر و خویشان شما باشد و از فقیر یا توانگر طرفداری ننمایید." (سوره 4، آیه 135)

قوه قضاییه به‌عنوان یکی از ارکان مهم و تأثیرگذار در جمهوری اسلامی نقش ارزنده‌ای در حراست از آرمان‌های اصیل اسلامی و ارزش‌های والای انقلاب شکوهمند دارد، صیانت از کرامت انسانی و تلاش در جهت برقراری عدالت، تحقق حقوق شهروندی و همچنین دفاع از مظلومان نیز از رسالت‌های مهم دستگاه قضایی است.
بی‌شک بخش اعظمی از امنیت پایدار و برقراری نظم و تأمین آسایش و آرامش در جامعه مرهون کوشش و همت مسئولان قضایی و بخش‌های مختلف دستگاه قضا است که به‌صورت جدی به مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی، قانون‌شکنی‌ها و جرائم مختلف بر خواسته و از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.
این ایام فرصت مغتنمی ست برای یاد کردن از تلاشگران عرصه عدل و داد، تکریم تلاش خالصانه قشر خدوم قوه قضائیه و به‌ویژه تجلیل از مقام شامخ مجاهد نستوه و مجتهد متفکر شهید مظلوم دکتر بهشتی و سایر شهدای این عرصه، تا به‌نوعی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در نهاد قوه قضائیه پاس داشته شود.
این‌جانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام راحل(ره)، فرارسیدن هفته قوه قضائیه را به قضات محترم و کارکنان تلاشگر این دستگاه تبریک عرض نموده و از خداوند سبحان برای همه این عزیزان عزت و سرافرازی و توفیق خدمت به ملت شریف و قدرشناس استان البرز را مسألت می‌نمایم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار