• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

سوم خرداد گنجینه‌ای عظیم جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت/ رویکرد برنامه های رمضان 99، انقلابی و جهادی بود

سوم خرداد گنجینه‌ای عظیم جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت/ رویکرد برنامه های رمضان 99، انقلابی و جهادی بود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: دفاع مقدس و به ویژه سوم خرداد گنجینه ارزشمند و عظیمی است که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیاز به تفسیر، تبلیغ و تبیین دارد.

 شنبه 3 خرداد 1399   10  0      


سوم خرداد گنجینه‌ای عظیم جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت/ رویکرد برنامه های رمضان 99، انقلابی و جهادی بود
به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه البرز ،حجت‌الاسلام و‌المسلمین علی دشتکی اظهار کرد: امروز در این اقیانوس طوفان زده، مقام معظم رهبری ناخدای کشتی حیات بخش و سعادت بخش انقلاب اسلامی را ناخدایی می‌کند.

وی افزد: امروز دشمن روز به روز به اعترافات و حقارت خود در مقابل ملت ایران و انقلاب اسلامی می‌افزاید و دشمنان مخفی انقلاب و نظام جمهوری در منطقه همگی از نفوذ انقلاب اسلامی، انقلابی به عنوان یک الگوی موفق در جهان می‌هراسند

حجت‌الاسلام دشتکی اضافه کرد: امام (ره) فرمایشات کوتاه و ساده عمیق و پر معنایی داشتند، همانگونه که در خصوص جایگاه والای زن فرمودند: «مرد از دامن زن به معراج می‌رسد» که عصاره آیات الهی نیز به نقش والای زن در امر آموزرش و تربیت فرزندان اشاره دارد، ایشان حماسه سوم خرداد نیز فرمودند: « خرمشهر را خدا آزاد کرد».

مدیر کل اوقاف و امور خیریه  استان عنوان کرد: مبنای سخن امام(ره) را در خصوص آزاد سازی خرمشهر را باید در قرآن و سیره اهل بیت و نگاه توحیدی در مقابله با جبهه استکبار و جهاد، مقاومت و ایثار در زمینه حفظ ارزش‌ها دنبال کینم.

وی گفت: دفاع مقدس و به ویژه سوم خرداد گنجینه ارزشمند و عظیمی است که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیاز به تفسیر، تبلیغ و تبیین دارد.چرا که حیات واقعی بشر می‌تواند با این فرهنگ استفرار پیدا کند و حیات و سعادت خوشبخی جامعه در گرو ترویج این فرهنگ است.


جایگاه والای ماه رمضان بر کسی پوشیده نیست

حجت‌الاسلام دشتکی ابراز کرد: جایگاه والای ماه رمضان بر کسی پوشیده نیست و مبلغان و ائمه جماعات بارها آیات و روایت بسیاری در خصوص جایگاه والای شهر الله برای مخاطبین خود مطرح فرموده‌اند، رمضان، ماه خدا و ماه رحمت و و مغفرت الهی است و کسانی طالب بخشش و مغفزت پروردگار هستند باید در این ماه سبقت بگیرند، همانگونه که نفس کشیدن در این ماه تسبیح است و خواب عبادت می باشد ...

این مقام مسئول یادآور شد: این نگاه با عظمت رمضان و این رحمت و مغفرت الهی در جامعه باید توسط شبکه تبلیغی در جامعه و در مکان مقدس مسجد نهادینه شود، همانگونه که امام (ره) فرمودند: «مساجد سنگر هستند این سنگر‌ها را حفظ کنید»

وی اظهار کرد: این سخن در آن زمان گفته شده که از نظر اعتقادی مبنای آن قرآن و اهل بیت است اما از نظر سیاسی و اجتماعی و آینده نگری چیزی شبیه به معجزه است چرا که گفته می‌شود در پنج الی ۱۰ سال آینده دولت‌های مرکزی، قدرت خود را از دست داده و دولت‌های محلی صاحب دولت خواهند شد که این دولت‌های محلی در محله و در کانونی محکم، مقبول،جامع و جذاب مسجد به وجود خواهد آمد.

حجت‌الاسلام دشتکی اظهار کرد: با وجود ویروس منحوس کرونا یکی از علت های کم رونقی مساجد در عصر حاضر، نحوه برنامه ریزی و شیوه اجرای برنامه‌ها است که نیاز به اصلاح و بررسی دارد، اگر اندکی تلاش و همت به خرج دهیم می‌توانیم این قدرت‌های منطقه‌ای و محلی را به دست گیریم و اگر غافل شویم مراکز و کانون‌هایی اجتماعی و فرهنگی جایگزین مسجد خواهد شد که دیگر آن زمان احکام و حدود الهی معطل و کار برای مسائل اعتقادی و دلسوزان این مسیر سخت خواهد شد.


نگاهی جدی به مسجد اماکن متبرکه ، جایگاه، اهمیت و تأثیر آن

مدیر کل استان افزود: مطالب مذکور، اقتضا می‌کند که نگاهی جدی به مسجد و جایگاه، اهمیت و تأثیر آن داشته باشیم، همواره نگاه توحیدی و دینی پیشتاز بوده و ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی سرفراز بوده آن هم در منطقه‌ای که نظام جمهوری اسلامی در مدیریت داخلی کشور خود و در نگاه بیرونی در مدیریت دینی الگو بوده است.

وی اضافه کرد: در این عرصه کدام کشور توانسته همچون ایران که نظامی اسلامی و مردم سالار دارد در مقابل مدعیان دموکراسی قد علم کند که این نشان از پیشتازی نظام اسلامی دارد که اگر بتوانیم در تمامی حوزه‌ها پیشتاز و الگو باشیم خواهیم توانست مدیریت اجتماعی و سیاسی جامعه را به عهده بگیرم حال اگر مبلغان و شبکه عظیم تبلیغی این مدیریت را عهده دار شوند، باعث حرکت حرکت دینی مردم با مراعات حدود الهی به سمت خوشبختی خواهند شد.

حجت‌الاسلام دشتکی عنوان کرد: رویکرد برنامه‌های رمضان 99، به اقتضای مسائل روز، انقلابی و جهادی بود ، که از این میان می‌توان به حمایت از مناطق محروم شهر و روستا، اجرای طرح ضیافت همدلی در مساجد و امامزادگان با محوریت مردم ، خیرین و ائمه جماعات،  اشاره کرد.
این مقام مسئول در پایان ضمن تبریک ایام به ویژه فرا رسیدن عید بندگی عید سعید فطر اظهر داشت : رمضان امسال  درس های بزرگی را به ما داد از جمله آن ایثار ، فداکاری ، نوعدوستی و مواسات بود اگر کنار هم باشیم با مقاومت می توانیم از مدعیان غرب هم جلوتر و قوی باشیم. .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار