• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج خبر داد/رزمایش ضیافت همدلی با محوریت بقاع متبرکه در راستای تبدیل به  قطب فرهنگی

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج خبر داد/رزمایش ضیافت همدلی با محوریت بقاع متبرکه در راستای تبدیل به قطب فرهنگی

حمزه زاده با اشاره به اهمیت جایگاه بقاع متبرکه و رزمایش ضیافت همدلی گفت: حدود ۱۰ هزار پرس غذای گرم در آشپزخانه های امامزادگان به صورت کاملا بهداشتی طبخ و بسته بندی و میان نیازمندان توزیع شد.

 دوشنبه 29 اردیبهشت 1399   7  0      

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج خبر داد
رزمایش ضیافت همدلی با محوریت بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی

حمزه زاده با اشاره به اهمیت جایگاه بقاع متبرکه و رزمایش ضیافت همدلی گفت: حدود ۱۰ هزار پرس غذای گرم در آشپزخانه های امامزادگان به صورت کاملا بهداشتی طبخ و بسته بندی و میان نیازمندان توزیع شد.


«  
ا
 
مصطفی حمزه زاده در گفت گو با  خبر روابط عمومی اوقاف البرز البرز گفت: چندین سال بود که در ماه مبارک رمضان پس از اقامه نماز مغرب و عشا، مراسم افطاری ساده در بقاع متبرکه برگزار و سفره افطاری از محل موقوفات مرتبط و واقفین خیراندیش، برای زائرین و مجاورین پهن می شد.
مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت این اقدام، با کمک گروه های جهادی حدود 10 هزار پرس غذای گرم در آشپزخانه های امامزادگان به صورت کاملا بهداشتی طبخ و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بسته بندی شد.
وی با بیان اینکه این غذاها برای استفاده در وعده سحر و در برخی موارد افطار میان نیازمندان توزیع شد، اظهار کرد: همزمان با شهادت حضرت علی (ع) نیز یک هزار و 500 کیلوگرم حلیم در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) پخته و میان خانواده های مستمند شناسایی شده توزیع شد. سحری و افطاری دادن ها تا روزهای پایانی ماه مبارک رمضان ادامه دارد.
توزیع بیش از 7 هزار بسته حمایتی بین نیازمندان
حمزه زاده تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و تقویت بعد اجتماعی بقاع متبرکه را از اهداف رزمایش ضیافت همدلی برشمرد و گفت: بیش از هفت هزار بسته حمایتی از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون در کرج توزیع شده است.
مصطفی افزود: رزمایش ضیافت همدلی همزمان با سالروز شهادت حضرت علی (ع) در راستای لبیک به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص کمک به نیازمندان با ترویج روحیه انفاق، بخشش، نوعدوستی و مساوات در آستان مقدس امامزاده طاهر ابن زین العابدین (ع) مهرشهر کرج برگزار شد.
مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج افزود: طی این رزمایش که با عزاداری حضرت علی (ع) همراه بود، 700 بسته حمایتی شامل برنج ایرانی، گوشت، مرغ، حبوبات، روغن نباتی و خرما و ... میان افراد نیازمندی که شناسایی شده بودند و از اوایل ماه مبارک رمضان در حال خدمت رسانی به آن ها بودیم توزیع شد که ارزش ریالی هر بسته 600 هزار تومان بود
 
.
 
 
 
حمزه زاده در ادامه عنوان کرد : با توسل به حضرت علی ابن ابیطالب (ع) از ابتدای ماه مبارک رمضان، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت بعد اجتماعی بقاع متبرکه، کمک به محرومان و اقشار آسیب پذیر و نیز ترویج فرهنگ انفاق، نوعدوستی، مساوات و صدقه از جمله اهداف اصلی رزمایش ضیافت همدلی بود.
وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه اقدام به تهیه و توزیع 110 هزار سبد غذایی میان نیازمندان کرده است، افزود: قرار بود در استان البرز پنج هزار بسته توزیع شود که از ابتدای ماه مبارک رمضان نیز این اقدام آغاز شد و تاکنون بیش از هفت هزار بسته حمایتی توزیع شده است. همچنین پیش بینی شده تا پایان این ماه مبارک 500 بسته دیگر تهیه و بین نیازمندان توزیع شود.
حمزه زاده با اشاره تهیه بسته های معیشتی از محل بقاع متبرکه استان البرز و موقوفات مرتبط با نیت ماه مبارک رمضان که اطعام و کمک به نیازمندان است، مطرح کرد: در راستای رزمایش ضیافت همدلی، کارگروه های مختلفی با مشارکت مردم تشکیل و نیازمندان شناسایی شدند؛ تلاش بر آن بود تا از موازی کاری جلوگیری شود و بسته ها با حفظ حرمت و کرامت نیازمندان به دست آن ها برسد.
 
مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج بیان کرد: برخی از این افراد و خانواده ها به واسطه بیماری کرونا نیازمند شدند و برخی دیگر نیز کسبه های آسیب دیده از شیوع این ویروس و خانواده هایی که امرار معاش آن ها از طریق دستفروشی صورت می گرفت بودند.
وی اذعان کرد: اطعام و غذا دادن در پیشگاه خداوند مهربان از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است تا جایی که که امام صادق (ع) فرمود: هر که مسلمانی را غذا دهد تا سیر شود از پاداش آخرت او جز پروردگار جهانیان، هیچکس حتی فرشته مقرب و پیامبر مرسل هم خبر ندارد.
حمزه زاده افزود: در مقابل نیز بی توجهی به اطعام گرسنگان عامل برانگیخته شدن خشم الهی می شود تا جایی که در قرآن مجید علت جهنمی شدن عده ای را پس از اقامه نکردن نماز غذا ندادن به بینوایان برشمردند. هر کس می خواهد به رضوان الهی دست یابد، خود را محبوب خدا کند و از اجر بی حساب اطعام بهره مند شود، باید کمر همت ببندد و در جهت برآوردن نیاز اولیه محرومان گام بردارد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار