• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

رزمایش ضیافت همدلی با اهدا 670 بسته معیشتی  از محل بقاع متبرکه امامزادگان شهرستان ساوجبلاغ

رزمایش ضیافت همدلی با اهدا 670 بسته معیشتی از محل بقاع متبرکه امامزادگان شهرستان ساوجبلاغ

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوجبلاغ گفت: از محل درآمد بقاع متبرکه این شهرستان برای مرحله دوم ضیافت همدلی، 670 بسته معیشتی تهیه و توزیع شد

 سه شنبه 23 اردیبهشت 1399   7  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه البرز  رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوجبلاغ در گفتگو با ایرنا  گفت: از محل درآمد بقاع متبرکه این شهرستان برای مرحله دوم ضیافت همدلی، 670 بسته معیشتی تهیه و توزیع شد.
https://img9.irna.ir/d/r2/2020/05/10/4/157116934.jpg
حجت الاسلام محسن سراغی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رزمایش ضیافت همدلی از محل درآمد موقوفات و بقاع متبرکه در قالب کمک های مومنانه انجام می شود.

وی گفت: این بسته های معیشتی از درآمد امامزادگان سلیمان (ع) خور، یحیی (ع)‌دوزعنبر و عبدالقهار (ع) ورده ، کمال الدین و جعفر هشتگرد که هر بسته ارزش ریالی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان داشته تهیه و در بین نیازمندان روستاهای همان امامزادگان توزیع شده است.

وی اظهار داشت: اعضای شورا، خیرین و دهیار این روستاها در تهیه و توزیع این بسته های معیشتی کمک کرده اند.

سراغی اضافه کرد: همچنین قرار است تا از محل موقوفات این شهرستان و از محل اجرای نیات واقفین مرحله دیگری از این ضیافت برگزار شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوجبلاغ یادآور شد که تاکنون هنوز شرایط برای باز شدن درب هیچ کدام از امامزادگان برای حضور مردم باز نشده است.

تهیه و توزیع ۵ هزار بسته معیشتی تا نیمه ماه مبارک رمضان هدفگذاری اداره اوقاف وامور خیریه استان برای طرح ضیافت همدلی بود که این عدد تا کنون محقق شده است.

به طوریکه فقط حدود ۲ هزار بسته آن از محل درآمد امامزاده حسن (ع)‌کرج و یک هزار بسته آن از طریق امامزاده محمد (ع) حصارک کرج اجرایی شده است.

همچنین برنامه های ماه مبارک رمضان همچون تلاوت قرآن کریم، جزءخوانی،‌تفسیر قرآن کریم، مناجات خوانی، سخنرانی و... از طریق کانال های امامزادگان در فضای مجازی در حال پخش است.

استان البرز دارای ۸۳ بقعه متبرکه است که ۲۷ بقعه در ساوجبلاغ می یاشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار