• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

حرکت هفت کاروان شادی نسیم کرامت در البرز

حرکت هفت کاروان شادی نسیم کرامت در البرز

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: همزمان با سالرز میلاد باسعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، هفت کاروان شادی نسیم کرامت از بقاع متبرکه شاخص استان به مناطق مختلف البرز سفر می کنند

 شنبه 20 اردیبهشت 1399   50  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز، حجت الاسلام علی دشتکی شامگاه جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: این کاروان ها از نیمه ماه مبارک رمضان همزمان با سالروز میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع ) با اجرای برنامه مولودی خوانی به صورت خیابانی، شادی و نشاط را برای مردم در سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) به ارمغان می آورند.
وی با اشاره به حرکت این کاروان‌ها بدون هیچ تجمعی، گفت: این کاروان ها با هدف ایجاد فضای جشن و سرور از مبدا هفت بقعه متبرکه برای اجرای برنامه های جشن خیابانی برپا می شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز ابرازامیدواری کرد: انشاالله این نوع برنامه های شاد بتواند حال و هوای مردم را در این روزهای خانه نشینی کرونایی بهتر کند.
مدیرکل اوقاف استان البرز افزود: بقاع متبرکه شاخص استان مجری طرح شور و نشاط بوده و در بیش از ۱۰۰ محله فضای معنوی مولودی خوانی راه اندازی می شود.
وی به توزیع پنج هزار بسته حمایتی ارزاق بین خانواده های نیازمند از ابتدای ماه مبارک رمضان  اشاره کردو اظهار داشت؛ همزمان با ولادت باسعادت کریم اهل بیت ـ(ع) بیش از ۱۰ هزار غذای نذری پخت و بین اقشار مختلف مردم درب منازل توزیع می شود.
حجت الاسلام دشتکی به برخی ویژگی های والای امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و گفت : پس از آن که حضرت متولد شد، امیرالمؤمنین (ع) او را نزد حضرت رسول خدا (ص) برد ، آن حضرت زبان مبارک خود را در دهان او نهاد و او شروع به مکیدن زبان رسول خدا (ص) کرد، سپس رسول خدا پرسید آیا برای او نامی نهاده اید ؟ امیر مؤمنان عرض کرد : بر شما در نام او سبقت نمی گیرم و آن حضرت نیزفرمود : من هم بر پروردگار خود سبقت نمی گیرم.
پس خداوند متعال جبرئیل را نازل کرد و فرمود : از برای محمد پسری متولد شده ، سلام مرا به او برسان و تهنیت و مبارک باد بگوی و بگو که علی نسبت به تو به منزله هارون است نسبت به موسی، پس او را به اسم پسر هارون نام گذاری نما ... و اسم پسر هارون به زبان عربی « حسن » است .
به اعتراف شیعه وسنی او یکی ازپنج نفری است « حضرت محمد (ص) وحضرت علی (ع)و حضرت فاطمه (س) وحضرت امام حسن (ع) و حضرت امام حسین (ع)» که آیه شریفه تطهیر در شأن آنان نازل شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار