• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

پیام تبریک اداره کل   اوقاف و امور خیریه  استان البرز به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ع)

پیام تبریک اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ع)

اداره کل اوقاف استان البرز در پیامی فرا رسیدن مبعث خاتم النبیین؛ حضرت محمد مصطفی صلى الله علیه و آله را تبریک گفت

 شنبه 2 فروردین 1399   10  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه البرز  در این پیام تبریک آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مبعث نورانی پیام‌آور بزرگ توحید وحدت و بعثت شورانگیز و شوق‌آفرین خاتم پیامبران است.
به شکوه و عظمت پیامبرِ رحمت و به یمن کرامت آن رحمت للعالمین قلب‌ها به تسخیر در‌آمده و شعله‌های سرکش در ید قدرت او قرار می‌گیرند. پیامبری که تا اعماق تاریخ بر امت‌ها و نشانه‌های بشریت نور روشنائی و فضیلت را گسترانیده و هم اوست که اشرف مخلوقات و سرور کائنات است.
مبعث، سرآغاز تجلی انوار ملکوتی اسلام و تکامل آن در سرزمین حجاز و آغازی بر پایان جهل و گمراهی و بت پرستی است. آن هنگام که پیامبر عظیم الشان اسلام در تکمیل رسالت عظیمی که بر عهده دارد، دین خود را آشکار می سازد و از پیروانش می خواهد در لبیک به فرمان خداوند متعال، بر جهل و بت پرستی بشورند و برای رهایی از قید و بندهای دنیوی به دامان پاک اسلام پناه آورند، مبعث، سنگینی بار رسالت را به خوبی می نمایاند، کافی است فضای غبار آلود مکه و حجاز را تصویر کنیم آنجا که رسول خدا باید در نزاع با بت پرستی و خرافه پرستی، از مراتب، خصایص و فضایل دین خود و آیینی پرده بردارد که یکسر با سنت و سلوک مشرکین قریش و اذناب آن و خاستگاه فکری آنان در تباین و تضاد است.

این روز، یادآور از خودگذشتگی نزدیکان و صحابه پرشور و فداکاری است که در رکاب پیامبر خود، سختی ها و ناملایمات بسیاری تحمل می کنند و از جان و مال خود می گذرند، اما پا پس نمی کشند.

وظیفه همه ماست این روزها که دین مبین اسلام بیش از همه اعصار گذشته از سوی دشمنان قسم خورده و پیروان کج اندیش و بی خرد آن در خطر است و تهدید می شود، در جهت حراست و صیانت از آن، با اعمال و رفتار درست و ایمانی کوشا باشیم و امیدوارم به عنوان یک مسلمان بتوانیم به سهم خود نقشی در بالندگی روزافزون این مهم، ایفا نماییم..
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار