• امروز جمعه سیزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

اهدای کمک های معیشتی به حدود یک هزار خانوار البرزی

اهدای کمک های معیشتی به حدود یک هزار خانوار البرزی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت که از محل بقاع متبرکه و موقوفات مرتبط این استان به حدود یک هزار خانوار البرزی کمک معیشتی اهدا شد

 پنج شنبه 29 اسفند 1398   36  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز ، حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هر ساله در آستانه سال نو و عید نوروز طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه سراسر کشور آغاز می شد ولی با توجه به شیوع بیماری کرونا تمام برنامه های آرامش بهاری همچون برپایی خیمه های معرفت و اعزام مبلغان به بقاع متبرکه لغو شده است.
وی اظهار داشت: تصمیم بر آن شد تا در آستانه نوروز ۹۹ از خانواده های کم برخوردار و تحت پوشش که در مراکز افق امامزاده ها شناسایی شده اند، حمایت و کمک شود.
مراکز «افق» به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی گریبانگیر خانواده‌های ساکن در اطراف امامزادگان و اماکن مذهبی راه‌اندازی می‌شود.
دشتکی گفت: برای ارایه کمک های معیشتی قرار بود که بسته های حمایتی توزیع شود ولی با توجه به شیوع بیماری کرونا مقرر شد تا بن کارت های خرید ارزاق تهیه و اهدا شود.
وی افزود: کمک های معیشتی در کل حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است.
حال و هوای آرامش بهاری جاری در البرز
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز یادآور شد: علیرغم تعطیلی تمام برنامه های آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان، درصدد هستیم تا همچنان حال و هوای آرامش بهاری در این استان ساری و جاری باشد.
وی گفت:‌ به همین منظور بر اساس برنامه ریزی های انجام شده برنامه تحویل سال، صبح روز جمعه اول فروردین ماه در آستان مقدس امامزاده طاهر (ع)‌ با حضور مسئولین استان و میهمانان برگزار و به صورت زنده از شبکه استانی پخش می شود.
در استان البرز یکصد امامزاده واجب التعظیم در ۸۵ بقعه متبرکه آرام گرفته اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار