• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

کارگاه تولید ماسک در بقعه  متبرکه امامزاده طاهر (ع) شهرستان کرج   راه اندازی شد

کارگاه تولید ماسک در بقعه متبرکه امامزاده طاهر (ع) شهرستان کرج راه اندازی شد

برای تامین بخشی از نیازهای بهداشتی مردم ، کارگاه تولید ماسک بهداشتی در آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج راه اندازی شد

 چهارشنبه 21 اسفند 1398   40  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز ، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خادمان افتخاری آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) در حرکتی خودجوش پس از گذراندن دوره های آموزشی خاص برای کمک به چرخه تولید ماسک در مبارزه با بیماری ویروسی کرونا،‌ از حدود یک هفته پیش اقدام به دوخت ماسک کرده اند.

مصطفی حمزه زاده افزود: ماسک های دوخته شده   تحویل بسیج پایگاه شهید تهرانی مقدم مستقر در آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) می شود  تا محصولات تولیدی را درون دستگاه استریل گذاشته و مهر معتبر بزنند.

وی با بیان اینکه روزانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ عدد ماسک تولید می شود، اظهار داشت: این ماسک ها برای توزیع تحویل وزارت دفاع می شود.

حمزه زاده گفت: هم اکنون کلاس های آموزشی دوخت ماسک برگزار می شود تا تولید ماسک در بقاع افزایش یابد.

ضدعفونی روزانه بقاع متبرکه کرج

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج در ادامه به ضدعفونی بقاع متبرکه اشاره کرد و افزود: بر اساس ابلاغ سازمان اوقاف تا زمان کاهش خطر سرایت بیماری کرونا، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی این شهرستان به‌طور روزانه ضدعفونی می‌شود.
وی ادامه داد: با وجود اجرای موارد بهداشتی بهتر است مردم در مواقع غیرضروری در این اماکن و سایر اماکن عمومی حضور نداشته باشند.
رییس اداره اوقاف کرج بیان کرد: همچنین در ابلاغیه سازمان اوقاف تأکید شده که نسبت به استریل‌کردن کتاب‌ها، ادعیه و جانمازها و مهرها نیز اقدام شود و در حد توان از مهرهای سنگی استفاده کنند که قابل شستشو باشد. این مسئله در سرتاسر بقاع مبترکه کرج در حال انجام است.
حمزه‌زاده اضافه کرد: برنامه‌های سازمانی نیز به دلیل خطر شیوع گسترده بیماری کرونا به تعویق افتاده و برنامه‌های مناسبتی نیز لغو شده است.
وی اظهار کرد: اگر شهروندان ضمن رعایت نکات بهداشتی، آرامش خود را حفظ کنند و بر خدا توکل داشته باشند به‌زودی خطر این ویروس در کشور فروکش خواهد کرد.

در استان البرز ۱۰۰ امامزاده واجب التعظیم در ۸۵ بقعه متبرکه آرام گرفته اند.

۵۹ بیمار مشکوک و کرونایی طی سه هفته گذشته تاکنون در این استان جان خود را از دست داده اند.
از این تعداد ۲۸ نفر مثبت و ۳۱ نفر مشکوک به کرونا بودنداز ابتدای شیوع ویروس کرونا در البرز تاکنون یک هزار و ۲۰۰ نفر با علائم اولیه مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان البرز مراجعه کردند که نتیجه تست ۳۳۹ نفر مثبت اعلام شد .

تا کنون ۶۷۴ نفر بیمار مشکوک و کرونایی از بیمارستان ها نیز ترخیص شده اند.
۵۶ درصد مبتلایان کرونا مردان و ۴۴ درصد بانوان هستند که متوسط سنی مبتلایان نیز ۵۳ سال است
بیشترین فوتی ها به ترتیب بیماران قلبی ، ریوی ، دیابت و تعدادی بیمار سرطانی و کبدی بودند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۸۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار