• امروز یک شنبه پانزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

نوروزپور: خدمات اجتماعی در امامزادگان و بقاع متبرکه پر رنگ تر می شود

نوروزپور: خدمات اجتماعی در امامزادگان و بقاع متبرکه پر رنگ تر می شود

مدیرکل بقاع متبرکه واماکن مذهبی سازمان اوقاف گفت: علاوه بر فعالیت های فرهنگی و قرآنی که از سال های قبل مورد تاکید بوده، تدبیر جدید سازمان اوقاف پر رنگ تر کردن خدمات اجتماعی در بقاع متبرکه است

 یک شنبه 10 آذر 1398   41  0      

  به گزارش روابط عمومی اوقاف البرز و به نقل از  سازمان اوقاف و امور خیریه از استان یزد کارگاه آموزشی مدیران و کارشناسان مراکز افق امامزادگان با حضور مدیرکل بقاع و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیرکل اوقاف استان در امامزاده سیدنصرالله (ع) یزد برگزار شد.
در این مراسم این مقام مسئول خطاب به مدیران و کارشناسان مراکز افق بقاع متبرکه یزد گفت: رسالت اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی است .
وی افزود: باید از ظرفیت و علاقه مردم به بقاع متبرکه بهره گرفت و آن را به قطب های فرهنگی در همه ابعاد معرفی کنیم .
نوروزپور خاطر نشان کرد: علاوه بر حوزه فرهنگی و قرآنی که از سال های قبل مورد تاکید بوده است، تدبیر جدید سازمان اوقاف پر رنگ تر کردن خدمات اجتماعی در بقاع متبرکه است .
حجت الاسلام نوروزپور همچنین در این کارگاه آموزشی با اشاره به پنجم آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به دستور امام راحل افزود: فرمان تشکیل بسیج یکی از ابداعات و ابتکارات تاریخی امام عظیم الشان بود و آثار و برکات آن در این چهل سال در عرصه های مختلف ظهور یافت .
مدیرکل بقاع متبرکه سازمان در ادامه گفت : فرهنگ و تفکر بسیجی بود که بعد از دوران دفاع مقدس نیز در عرصه های سازندگی ، علم و فرهنگ و دفاع از حرم پیشگام بود.
نوروزپور با شاره به آشوب ها و اغتشاشات اخیر در کشور افزود: مردم بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی پس از نصایح رهبر انقلاب به سرعت حضور خود را از آشوب گران جدا کردند. و این از آثار و برکات ولی فقیه جامع الخیرات است .
دکتر حسین رحیمی نسب نیز در کارگاه آموزشی با اشاره به تهدیدات در حوزه خانواده افزود: دشمن همه برنامه ریزی خود را برای هدف قراردادن ایران خانواده محور و خانواده مادر محور از سال ها قبل آغاز کرده است و گرفتاری هایی را برای فعالین حوزه اجتماعی و فرهنگی به وجود آورده است .
این استاد فعال در حوزه خانواده، معضلات امروز حوزه اجتماعی را بر شمرد و گفت: مسائلی که در زمینه ازدواج پیش آمده و تغییر سبک زندگی عموم مردم و ... را از گرفتاری های اجتماعی دانست که به وسیله دشمن مدیریت می شود.
وی افزود: طرح شش محوری در جهت سامان دادن به بنیان خانواده وجود دارد که شامل ترویج ازدواج ، تسهیل ازدواج ، تشکیل خانواده ، تحکیم خانواده ، تکالیف زندگی و شاخصه های خانواده تراز می باشد.
وی در پایان ظرفیت های امامزادگان و بقاع متبرکه و سایر اماکن مذهبی را بهترین فرصت برای طرح این مباحث دانست و گفت : ان شاء الله با همکاری هایی که در این حوزه صورت می گیرد، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه خانواده باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار