• امروز شنبه بیست و هشتم دی 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

وقف در ارکان اجتماعی جامعه پیاده‌سازی شود

وقف در ارکان اجتماعی جامعه پیاده‌سازی شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با بیان اینکه رویکرد ما اجتماعی‌سازی است، گفت: وقف در ارکان اجتماعی جامعه باید پیاده شود یعنی اینکه عموم مردم ضمن اینکه وقف یاور باشند، واقف نیز باشند

 سه شنبه 14 آبان 1398   24  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز و به نقل از خبرگزاری ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی روز سه‌شنبه در همایش استانی یاوران وقف که به مناسبت دهه وقف در آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج برگزار شد، افزود: این استخوان بندی سازمان وقف را بایستی در میان آحاد مردم برنامه ریزی و پیاده کنیم.

وی با بیان اینکه اولویت ما تعامل با بخش مردمی و تعامل با بخش دولتی است، اظهار داشت: یکی از وظایف اساسی ما این است که این مسیر را ضمن تولیت، توسعه و ترویج هم بدهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: ائمه اطهار (ع) و معصومین برای عمران و آبادانی معنوی جامعه و برای ایجاد توازن و عدالت اقتصادی و اجتماعی در جامعه این مسیر را ادامه می‌دادند و امروز این مهم به دست شما متولیان و واقفین انجام می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در ادامه خطاب به یاوران وقف، بیان داشت: جایگاه وقف یاران عنوان بسیار مفتخری است که به شما داده شده است.

وی گفت: فلسفه وجودی توحید و اسلام این است که انسان یک زندگی شرافتمندانه پاک داشته باشد تا در آن زندگی پاک و مطهر خود را پرورش دهد و لایق شود که به جایگاه خلیفه الهی خود برسد که برای رسیدن به آن زندگی باید زندگی پاک و طاهری داشته باشیم.

دشتکی با بیان اینکه یکی از فلسفه‌های وقف هم همین است، افزود: به همین خاطر در سیر تاریخی وقف از زمان طرح نظام توحیدی بحث حسنات آن بوده ولی اوج آن در زمان اسلام بوده است.

وی ادامه داد: هر چیزی هم که در جامعه دارای ارزش و اهمیت بوده و برای تربیت و پاکی مهم است، انبیای اسلام بر آن اقدام می‌کنند به طوریکه در اسلام اولین واقف پیامبر اسلام (ص) و اولین متولی صدیقه طاهره حضرت زهرا (س) بوده و این جریان تا زمان امام حسن عسکری (ع) ادامه داشت
    استان البرز دارای یک هزار و ۶۰۰ موقوفه و حدود ۱۳ هزار رقبه است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار