• امروز جمعه سیزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

مرحله دوم کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در اوقاف البرز صورت خواهد پذیرفت.

مرحله دوم کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در اوقاف البرز صورت خواهد پذیرفت.

همزمان با نهم ربیع الاول آغاز امامت حضرت مهدی موعود (عج ) و 17 ربیع الاول ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت ، مرحله دوم کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به اجرا درخواهد آمد.

 یک شنبه 12 آبان 1398   50  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز؛ حجت الاسلام والمسلمین دشتکی ضمن اعلام این خبر گفت: به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز مقدمات آزادسازی 15 زندانی جرایم غیرعمد این استان از محل موقوفات و کمک خیرین در مرحله اول فراهم شد  و هم اکنون همزمان با 9و 17ربیع الاول مرحله دوم آزادی این زندانیان  برگزار می شود.

وی در ادامه افزود: مولفه های آزادی زندانیان ، محکومین مالی و جرائم غیرعمد می باشد که به دلیل عجز و ناتوانی از پرداخت مبالغ کمتری به «محکوم به» در زندان های کشور ، تحمل حبس از یکسال به بالا می کنند و براساس دستورالعمل های سازمان زندان ها جزء اولویت های آزادی می باشند.
همچنین وی اظهار داشت: تفاوت طرح نسبت به مرحله اول، اجرای طرح به صورت استانی است و این طرح در راستای تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین و تحقق فرامین و منویات مقام معظم رهبری در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شده است .
این مسئول اذعان داشت: همچنین طرح آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد با هدف دست‌گیری از زندانیان نیازمند و بازگرداندن آرامش و امنیت به خانواده آنان، توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز با همکاری اداره کل امور زندان‌ها و با محوریت و برنامه ریزی مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اجرا شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز از همکاری گسترده با اداره کل امور زندان‌های استان البرز خبرداد و گفت : همکاری این ۲   نهاد در حوزه های مختلف به ویژه رفع آسیب‌های اجتماعی به واسطه استفاده از ظرفیت عظیم بقاع متبرکه و موقوفات استان ادامه پیدا خواهد کرد و در این خصوص مقدمات نوشتن یک تفاهم نامه همکاری فراهم شده است همچنین وی از برنامه ریزی در خصوص تشکیل جلسه و برگزاری مراسم گلریزان جهت جذب مشارکت های مردمی، احصاء دقیق نیات مرتبط با کمک به زندانیان و راه اندازی کمپین و اطلاع رسانی در سایت ها، خبرگزاری ها، شبکه های اجتماعی و مجازی، برگزاری کنفرانس های خبری و استفاده از ظرفیت های استانی صدا و سیما خبر داد.
وی در پایان از همت، تلاش و همکاری همه کسانی‌که در این امر نیک و خداپسندانه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور را یاری کرده‌اند قدردانی کرد.

گفتنی است؛ عموم مردم می توانند با واریز مبلغ موردنظر خود به شماره حساب اعلامی سازمان که به شرح زیر است، در این امر خداپسندانه شریک باشند:

بانک : مسکن، شماره کارت: 8001-8001-2313-6280، شماره حساب : 14005279337

شماره شبا : 540140040000014005279337 IR

به نام : سازمان اوقاف و امورخیریه – حمایت از آزادی زندانیان

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار