• امروز پنج شنبه هشتم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

موکب حضرت علی بن ابیطالب ( علیه السلام ) پذیرای زائران اربعین در عراق است

موکب حضرت علی بن ابیطالب ( علیه السلام ) پذیرای زائران اربعین در عراق است

اربعین به‌عنوان تجمع نمادین تشیع در جهان مطرح و پیام‌رسانی واقعه کربلا، هدف اصلی زیارت اربعین است و خدمت کردن در این راه، توفیق و فرصتی را برای عاشقان به امام حسین (ع) فراهم کرده است

 پنج شنبه 11 مهر 1398   53  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز و به نقل از خبرگزاری ایرنا ، ا مام زمان(عج) پس از ظهور، خود را به واسطه امام حسین(ع) به همه عالم معرفی می‌کند، بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، حسین(ع) را شناخته باشند و پیاده‌روی اربعین بهترین فرصت برای این کار است.
از هنگامی که نخستین زائر مضجع منور اباعبدالله الحسین(ع)، جابربن‌عبدالله انصاری در روز اربعین از مدینه به سمت کربلا رهسپار شد تا کنون ۱۳۷۳ سال می‌گذرد.
در این سال‌ها علما و اولیای الهی برای زیارت سیدالشهدا(ع) در روز اربعین اهمیت و جایگاه والایی قائل بودند و با پای پیاده از نجف اشرف به سوی کربلا رهسپار می‌شدند، بی‌شک جابر بن عبدالله، نخستین زائر کربلای معلی در روز اربعین سال ۶۱ هجری است، این سنت حسنه نیز در سال‌های حضور ائمه معصومین(ع) با وجود حکومت سفاک و خونریز اموی و عباسی انجام شده است.

امروز نیز اربعین به‌عنوان تجمع نمادین تشیع در جهان مطرح و پیام‌رسانی واقعه کربلا، هدف اصلی زیارت اربعین است و خدمت کردن در این راه، توفیق و فرصتی را برای عاشقان به امام حسین (ع) فراهم کرده است.

موکب حضرت علی بن ابیطالب ( علیه السلام )  برای سومین سال متوالی در صحن مطهر حضرت زهرا (س) در نجف اشرف به زائرین اربعین خدمات رسانی می کند. .

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز به خبرنگار ایرنا گفت: این اداره کل با برپایی این موکب علاوه بر خدمات پذیرایی با غذای گرم و میان وعده، خدماتی در مباحث فرهنگی از جمله اقامه نماز جماعت، مراسم ادعیه و روضه‌خوانی برای اهل بیت (ع)، خیمه معرفت و پاسخگویی به مسایل شرعی نیز ارائه می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین حسین قبادی افزود: همچنین یکی از برنامه‌های جالب در این غرفه نمایش «حقیقت مجاز واقعه عاشورا» برای زائران می‌باشد.

وی اظهار داشت:‌همچنین قرار است تا در این موکب روزانه در هر وعده غذایی سه هزار پرس غذای گرم برای زائران طبخ شود که در مجموع ۹ هزار پرس می شود و از طرفی روزانه از هفت هزار نفر در میان وعده های صبح و عصر با چای، شربت، بیسکویت، خرما و ... پذیرایی شود.

قبادی اضافه کرد: موکب علی بن ابیطالب (ع)به مدت ۱۱ روز از ۱۷ مهرماه (۱۰ ماه صفر) تا ۲۸ مهرماه (۲۱ ماه صفر) ارائه خدمات خواهد داشت.

وی گفت:‌ برای خدمات رسانی به زائران در مجموع ۵۵ نفر در این موکب در طی ۱۱ روز حضور خواهند داشت.

معاونت فرهنگی اجتماعی  اوقاف و امور خیریه استان البرز افزود:‌هزینه‌های خدمات رسانی و پذیرایی از زائران دراین موکب از  محل نذورات خیرین و موقوفات منطبق در استان تامین شده است.

وی با بیان اینکه نخستین گروه خادمین امروز به سمت نجف اشرف حرکت کرده اند، اظهار داشت: دومین گروه نیز طی روزهای آتی اعزام می شوند.

قبادی ادامه داد: همچنین روز جمعه هفته جاری ۶ دستگاه کامیون و تریلی حامل اقلام مورد نیاز برای برپایی موکب وپذیرایی زائران روز جمعه به سمت نجف اشرف حرکت خواهد کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار