• امروز پنج شنبه هشتم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

درمان 300 بیمار ضایعه نخاعی از محل موقوفات استان البرز

درمان 300 بیمار ضایعه نخاعی از محل موقوفات استان البرز

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز از اجرای طرح درمان ضایعات نخاعی از موقوفات استان البرز خبر داد و گفت: 300 بیمار در مرحله آزمایشی درمان شدند. درمان 300 بیمار ضایعه نخاعی از محل موقوفات استان البرز

 سه شنبه 12 شهریور 1398   60  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز و به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع بصیرت عاشورایی که ظهر امروز در سالن جلسات اداره کل اوقاف البرز برگزار شد، از اجرای طرح درمان ضایعات نخاعی از موقوفات البرز و با تعامل و همراهی صندوق حمایت از نخبگان خبر داد و گفت: در مرحله آزمایشی نخست 300 نفر درمان شدند و درمان آن ها به صورت کامل موفقیت آمیز بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با تأکید بر لزوم مقابله با آسیب های اجتماعی بیان کرد: امسال برای نخستین بار در استان، آزادسازی زندانیان‌ غیرعمد که رقم تعیین شده جهت رهایی آن ها کم بود با کمک موقوفات صورت گرفت و در این راستا ۱۴ نفر آزاد شدند و به آغوش خانواده های خود بازگشتند که در صورت همکاری خیرین و عموم مردم سعی می کنیم هر دو سه ماه یکبار این اقدام تکرار شود.

رویکرد اوقاف اجتماعی سازی فعالیت هاست

وی با بیان اینکه رویکرد اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز، اجتماعی سازی فعالیت هاست، عنوان کرد: در پیام گام دوم رهبر معظم انقلاب تمام امور را به عنوان نقشه راه ترسیم کردند که تدوین و ابلاغ شد و ایشان در این راستا بر حضور مردم به ویژه جوانان نیز تأکید فراوان دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز ادامه داد: بدون حضور مردم انقلاب اسلامی نمی تواند گام دوم را بردارد. وظیفه ما اجتماعی سازی فعالیت ها و تعامل با بخش های دولتی و مردمی بوده و شیوه کار ما نیز جهادی و انقلابی در کنار نظام‌مندی است.

وی عنوان کرد: اگر تاکنون نسبت به تولید و اشتغال و سرمایه گذاری موفق به انجام وظیفه نشده ایم اما در رویکرد جدید، سیما و ارکان اقتصادی و تحقق رشد اقتصادی استان، مورد توجه و تحلیل قرار گرفته و در برای اولویت بندی ارکان آن برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

به گفته دشتکی، استان البرز از نظر جمعیت جزو ۱۰ استان اول کشور است در حالیکه از نظر جغرافیایی و منابع، جزو ۱۰ استان آخر محسوب می شود که این جمعیت و جغرافیا و منابع، با یکدیگر سازگاری ندارند.

وی با اشاره به آیه های قرآن در مورد سبقت در کار خیر مطرح کرد: پیگیری ها از سوی اداره کل اوقاف ادامه دارد تا در کنار دستگاه های دیگر استان و با نظارت استاندار البرز، سرمایه گذاری و برنامه های اقتصادی با اولویت نگاه استارتاپی در دستورکار قرار گیرد.

اجرای طرح جامع سلامت اجتماعی در البرز

دشتکی افزود: با این نگاه تاکنون در استان ۴۰ پروژه سرمایه گذاری تهیه و بخشی از آن ها اجرایی شده است. در این مدت حدود هفت پروژه اداره اوقاف را ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور تصویب و به استان ابلاغ کرده و در سامانه نیپا قرار گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اعلام کرد: در بخش مسائل اجتماعی درصدد هستیم تا پیش از پایان سال طرح جامع سلامت اجتماعی که به امور اجتماعی می پردازد را در مرحله اول در بقاع متبرکه و مساجد موقوفه پیاده سازی کنیم و تلاش برای فراگیر شدن این طرح ادامه دارد.

وی عنوان کرد: مانند سال های گذشته، طرح های مختلفی از جمله طرح بصیرت عاشورایی برای ماه محرم برنامه ریزی شده که در بیش از ۵۰ بقعه استان در حال اجراست و ریز برنامه های آن، برگزاری جلسات، گفتمان دینی، کارگاه های معرفتی، خیمه های معرفت، پاسخ به سؤالات و شبهات و حضور مبلغین در بقاع و مساجد و اعزام و استقرار مبلغ هستند.

ویژه برنامه رهروان زینبی در بقاع شاخص البرز اجرا می شود

دشتکی با بیان اینکه ویژه برنامه رهروان زینبی با محوریت بانوان و بصیرت زینبی در بقاع شاخص استان اجرایی می شود، افزود: طرح شمیم نیز جهت حمایت از مراکز، گروه های فعال و هیأت های مذهبی در محرم و صفر با هماهنگی دستگاه های دیگر استان به ویژه سازمان تبلیغات البرز اجرا می شود و نمایشگاهی نیز با این عنوان در برخی امامزادگان شاخص در حال اجراست.

وی اذعان کرد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی نیز صورت گرفته است که در این راستا موکب هایی از مراکز فرهنگی و دینی در مسیر پیاده روی و کربلای معلی و نجف اشرف برپا خواهد بود که موکب اربعین البرزی ها نیز در نجف اشرف مستقر می شود.

دشتکی در رابطه با فروش قبور در امامزادگان توضیح داد: تقرب فیزیکی به اهل بیت سلام الله علیها مورد توجه مردم است در حالی که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری امامزاده ها باید قطب فرهنگی هر استان باشند بنابراین تبدیل بقاع متبرکه به قبرستان، با فرهنگی بودن امامزادگان در تضاد است.

امامزادگان محل انجام اقدامات فرهنگی باشند

وی با اشاره به وجود قبرهای فراوان در ورودی امامزاده ها در البرز اذعان کرد: هزینه بالا برای قبرهای موجود در امامزادگان می تواند یکی از علت هایی باشد که مردم را به سوی آرامستان ها سوق دهد و فعالیت های فرهنگی در امامزادگان انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اعلام کرد: یک هزار موقوفه در استان البرز وجود دارد که 14 هزار رقبه را شامل می شوند که زیرمجموعه این موقوفات در استان هستند و تلاش برای سند دار کردن این رقبات انجام شده و امروز نسبت به اخذ سند حدود سه هزار رقبه از رقبات اقدام شده اما سند آن ها اخذ نشده است.

وی با بیان اینکه موقوفات شامل دو قسمت منفعتی و غیر منفعتی هستند، اظهار کرد: تمام موقوفات در اختیار ما نیست و برخی در اختیار متولیان است؛ 6 هزار رقبه انتفاعی در استان وجود دارد که از این تعداد حدود سه هزار رقبه سند مالکیت اخذ کرده اند و بقیه در حال انجام هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار