• امروز دوشنبه سی و یکم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

دکتر خاموشی: بقاع متبرکه می‌توانند در رسیدگی به معضلات اجتماعی نقش محوری داشته باشند

دکتر خاموشی: بقاع متبرکه می‌توانند در رسیدگی به معضلات اجتماعی نقش محوری داشته باشند

دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست هم‌اندیشی پیرامون بقاع متبرکه و اماکن مذهبی تاکید کرد:بقاع متبرکه می‌توانند در رسیدگی به معضلات اجتماعی نقش محوری داشته باشند

 سه شنبه 17 اردیبهشت 1398   23  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، نشست هم‌اندیشی پیرامون بقاع متبرکه و اماکن مذهبی با حضور دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان و هیئت‌امنای بقاع متبرکه شاخص استان‌ها یکشنبه ۱۵ اردیبهشت در ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

اعضای هیئت‌امنای بقاع متبرکه شاخص کشور در این نشست درزمینهٔ مسائلی همچون اقتضائات تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، چگونگی مستندسازی فعالیت‌های فرهنگی بقاع متبرکه، وجوهات و مسائل عمرانی بقاع متبرکه، صدور احکام و حدود اختیارات هیئت‌امنا و برخی مسائل دیگر با دکتر خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

دکتر سید مهدی خاموشی نیز در این نشست با تأکید بر اینکه بقاع متبرکه در کاهش مشکلات اجتماعی می‌تواند مؤثر واقع شود، یادآور شد: ابلاغیه تأسیس مراکز افق در بقاع متبرکه امضا شده است. طرح افق بهانه و زمینه‌ای است که باعث می‌شود که امامزادگان در مقابله با آسیب‌های اجتماعی پیشگام و فعال شوند.

وی طرح افق را زمینه‌ای برای ایجاد جریان فعالیت‌های اجتماعی از طریق بقاع متبرکه ارزیابی کرد و گفت: حضور و فعالیت امامزادگان در حوزه اجتماعی می‌تواند بار آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد. بقاع متبرکه می‌توانند در رسیدگی به معضلات اجتماعی نقش مهم و محوری داشته باشند.

خاموشی در بخش دیگری از سخناش به ظرفیت‌های بقاع متبرکه در حل مسائل پزشکی و درمانی مردم از طریق ظرفیت‌های پزشکی افتخاری و خیریه‌ها اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی نسبت به مساجد و بقاع متبرکه عرق دینی دارد به همین دلیل دشمنان هر از چندگاهی به این مسائل و مباحث حمله می‌کنند.

وی به نقش مؤثر بقاع متبرکه در کمک به سیل‌زدگان اشاره کرد و یادآور شد: قریب به ۶۸۰ هزار غذای گرم در میان سیل‌زدگان توزیع شد.

خاموشی همچنین تصریح کرد: مردم توسط امامزادگان پای کار خیریه می‌آیند و طرح افق نیز در این راستا به دنبال ایجاد مشارکت مردمی پایدار است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار