• امروز دوشنبه سی و یکم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی البرز به صورت متمرکز برگزار می شود

مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی البرز به صورت متمرکز برگزار می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت که مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان البرز به صورت متمرکز در 2 شهرستان کرج و ساوجبلاغ برگزار می شود

 چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398   117  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اداره کل ، حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر سال مسابقات بین المللی قرآن کریم در ابتدای هر سال با رقابت های شهرستانی آغاز می شود که ادامه این مسابقات به مرحله استانی و کشوری می انجامد.
وی اظهار داشت: مهلت نام نویسی مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات تا 20 فروردین بود که با تصمیم گیری های انجام شده مقرر شد مهلت نام نویسی تا 15 اردیبهشت ماه تمدید شود.
وی گفت: علاقمندان به شرکت در این مسابقات می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی www.quraniran.irاقدام به نام نویسی کنند.
صالحی اظهار داشت: به دلیل اینکه استقبال از این مسابقات در 2 شهرستان اشتهارد و نظرآباد کمتر است و موجب بالارفتن هزینه ها می شود، این مرحله امسال به صورت متمرکز در 2 شهرستان کرج و ساوجبلاغ برگزار می شود.
وی ادامه داد: علاقمندان شهرستان های طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ در شهر هشتگرد و متقاضیان شهرستان های اشتهارد، کرج و فردیس در شهرستان کرج به رقابت می پردازند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز بیان داشت: با توجه به اینکه مرحله شهرستانی طبق بخشنامه اولیه بایستی در فروردین ماه برگزار می شد، مسابقات شهرستان کرج در روزهای نهم و دهم اردیبهشت ماه (ویژه خواهران) و در روزهای 11 و 12 اردیبهشت ماه (ویژه برادران) برگزار می شود.
وی یادآور شد: افرادی که در شهرستان کرج تمایل به شرکت در مسابقات دارند و تا روز مسابقه قادر به نام نویسی نبوده اند، امکانات لازم برای نام نویسی به صورت آنلاین در محل برگزار مسابقه فراهم است.
وی اضافه کرد: همچنین متقاضیان سراسر استان که تمایل دارند در آخرین روزها نام نویسی کنند می توانند در مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی در شهرستان ساوجبلاغ که پس از ماه مبارک رمضان برگزار می شود، شرکت کنند.
صالحی بیان داشت: این دوره از مسابقات در پنج رشته حفظ (پنج جزء، 10 جزء، 15 جزء، 20 جزء و حفظ کل)، قرائت تحقیق، ترتیل، اذان، دعاخوانی و تواشیح (جمع خوانی) برگزار می شود.
وی گفت: در حال حاضر استان البرز جزء 10 استان برتر در ثبت نام افراد این دوره از مسابقات می باشد به طوریکه
در کل کشور تا امروز 16 هزار و 291 نفر ثبت نام کرده اند که 450 نفر از آنان در استان البرز هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز بیان داشت: این مسابقات ویژه سنین بالای 18 سال است و مسابقات ویژه دانش آموزان نیز به صورت مشترک با آموزش و پرورش برگزار می شود که سی و هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی البرز در 14 گروه و رشته قرآنی سال گذشته برگزار شده است.
وی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان تنها متولی برگزار کننده مسابقات بین المللی قرآن کریم درایران است که هرساله در چهار مرحله شهرستانی، استانی، کشوری و بین المللی برگزار می شود.
قرار است  یک نمایشگاه مفهومی قرآن کریم در کنار مسابقات شهرستانی در کرج برگزار شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار