• امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

لزوم ساماندهی خیریه ها برای ترویج سنت حسنه وقف

لزوم ساماندهی خیریه ها برای ترویج سنت حسنه وقف

موسس انجمن خیریه حمایت از بیماران تهیدست قائم (ع) بر اهمیت فرهنگ وقف در قرآن و آموزه های دینی مردم تاکید کرد و لزوم ساماندهی خیریه هابرای ترویج سنت حسنه وقف را مورد تاکید قرار داد.

 پنج شنبه 24 آبان 1397   90  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ مهین باقری مجدی(سروش) تصریح کرد:موسسه های خیریه ساختاری ونمادی از وقف بوده و مساجد و مراکز بهداشتی، فرهنگی و خدماتی ساخته شده توسط آنها موید این امر است.
وی گفت:وقف یک سنت حسنه است و باید جایگاه واقعی وقف در جامعه تقویت شود و ترویج فرهنگ وقف در جامعه ضروری است.
موسس انجمن خیریه حمایت از بیماران تهیدست قائم (ع) افزود:وقف از نظرقرآن کریم به عنوان یکی از ارزش های اجتماعی و فرهنگی مسلمانان است،زیرا گرچه این پدیده در همه ادیان و مذاهب و گرایش های انسانی وجود داردو تاریخ نشان می دهد که انسان از دیرباز در ذهن خود سودای جاودانه بودن را می پرورانده است ، به هرکجای کشور سر بزنید شاهد مراکز و ساختمان و مراکز بهداشتی زیادی در جهت حمایت از مستمندان و ترویج علم ونگهداری موسسات دینی و عام المنفعه هستیم.
وی تصریح کرد:اینجانب ضمن گرامیداشت دهه وقف، از همه واقفان که بخشی از اموال خود را در راه خیر و حل مشکلات مردم وقف نموده اند، تااثری جاودان و چشمه ای جاری و ساری از خود بر جای گذارند و همچنین ازاداره ی اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان های آن که در راه حفظ ونگهداری موقوفات و گسترش فرهنگ وقف تلاش دارند سپاسگزارم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار