• امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نقش وقف درتوسعه فرهنگی جامعه موثر است

نقش وقف درتوسعه فرهنگی جامعه موثر است

جایگاه و نقش سنت حسنه وقف درتوسعه فرهنگی جامعه موثر است

 چهارشنبه 23 آبان 1397   91  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز در حاشيه همايش استاني ياوران وقف گفت:وقف یکی از برترین و پردوام‌ ترین مظاهر احسان و نیکوکاری به مردم، و خدمت به هم ‌نوعان و کمک به مصالح جامعه و تنظیم امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
ناصر مقدم اظهار كرد:گسترش فرهنگ وقف یکی از عمده‌ترین فاکتورها برای انهدام تراکم ثروت در جامعه و ایجاد بستر مناسب برای رشد ارزش‌های معنوی و الهی در شکل توزیع عادلانه‌ ثروت محسوب می‌شود.
اين م سئول تصريح كرد: از نگاه اسلام، توسعه‌ فرهنگی که مبتنی بر ارزش‌های دینی و اسلامی است نقش زیربنایی و اساسی‌تری نسبت به سایر زمینه‌های توسعه ایفا می‌کند. وي بيان كرد: یکی از عواملی که می‌تواند در کنار عوامل دیگر جایگاه مناسبی را در جهت توسعه‌ فرهنگی به خود اختصاص دهد، سنت حسنه وقف است که در اسلام خود به عنوان یک فرهنگ پیشرفته مورد توجه و اهتمام قرار گرفته است.
مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز يادآور شد:برای رشد سطح آگاهي جامعه، توسعه‌ فرهنگ وقف و انفاق لازم و ضروری است؛ چرا که باعث تعادل اقتصادی و مادی در جامعه می‌گردد و با وجود این تعادل زمینه برای فعلیت پیدا کردن توانمندی‌های بالقوه به وجود می‌آید.
مقدم به ارایه راه‌کارهای مناسب برای افزایش وقف فرهنگی به عنوان یک فرهنگ حسنه، اشاره کرد و افزود:کارنامه‏ درخشان وقف این نوید را به ما می‏دهد که از طریق گسترش موقوفات فرهنگی و هدایت آن‌ها می‏توان اکثر نیازها و ضروریات جامعه را تأمین کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار