• امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سنت وقف بهترین روش پس انداز اخروی است

سنت وقف بهترین روش پس انداز اخروی است

سنت حسنه وقف بهترین روش پس انداز اخروی است

 سه شنبه 22 آبان 1397   64  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز ، آیت‌الله محمود محمدی عراقی عضو تشخیص مصلحت نظام خبرگان رهبری و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش از ظهر امروز در همایش استانی یاوران وقف که درباشگاه میلاد کرج برگزار شد، اظهار کرد: سنت الهی و حسنه وقف نیازمند مشارکت تمامی اقشار است و یکی از بعدهای مهم و باارزش این امر پسندیده آثار تربیتی است که به‌جا می‌گذارد.

وی واقفان را نعمتی برای جامعه عنوان کرد و افزود: واقفان و یاوران وقف نعمت‌هایی برای جامعه محسوب می‌شوند، تلاش آن ها باید در راستا خدمت به مردم و رفع مشکلات آن‌ها باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه وقف از انواع و آثار گوناگونی برخوردار است، تصریح کرد: مسئولان و مردم با در نظر گرفتن توان، همیاری و نوع‌دوستی را فراموش نکنند و ظرفیت این امر را به‌صورت عملی و قلبی روزبه‌روز افزایش دهند.

آیت‌الله محمدی عراقی با توجه به ظرفیت گسترده وقف و اهمیت آن در جامعه، گفت: آثار وقف و ویژگی‌های آن در کتاب‌های مختلف و روایات گوناگون نقل‌شده و موجود است، گفتنی است که نیکوکاران و یاوران وقف باید از طریق مطالعه این نوع کتب، آگاهی خود را برای اطلاع‌رسانی به شهروندان افزایش دهند.

این مقام مسئول به برکات وقف در ابعاد اقتصادی ، اجتماعی و عبادی اشاره کرد و یادآور شد: امروز برای ریشه کنی فقر، مسئولیت سنگینی بر دوش مدیران و دست اندرکاران جامعه اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد:ظرفیت وقف به عنوان سنت بزرگ دینی، الهی و مردمی بسیار زیاد است چراکه وقف ابعاد مختلفی دارد بعد عبادی وقف با قصد تقرب و نزدیکی به خدا صورت می گیرد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بعد عبادی وقف با قصد تقرب و نزدیکی به خدا صورت می گیرد که بعد تربیتی و اخلاقی آن را جامعه امروزی بیش از پیش نیاز دارد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: براساس گزارش ها در البرز بیشتر امور وقفی مربوط به مساجد است که هرچند حرکتی ارزشمند به شمار می رود اما با توجه به وضعیت کنونی جامعه انتظار می رود بخشی از این موقوفه ها برای تسهیل ازدواج جوانان اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه جامعه اسلامی باید سرشار از ایمان و تقوای الهی باشد، تصریح کرد:اگرچه در معضلات اجتماعی و آسیب های اجتماعی، بیکاری، محرومیت، فقر عوامل ظاهری موثر است اما توجه به معنویات می تواند گره گشای مشکلات باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار