• امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف کمبودهای اعتباری و خلأهای جامعه را پوشش می‌دهد

وقف کمبودهای اعتباری و خلأهای جامعه را پوشش می‌دهد

سنت حسنه وقف کمبودهای اعتباری و خلأهای جامعه را پوشش می‌دهد و سعی بر کاهش این کاستی‌ها دارد

 سه شنبه 22 آبان 1397   76  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز پیش از ظهر امروز در همایش استانی یاوران وقف که با حضور مسئولین کشوری،استانی و واقفین خیراندیش برگزار شد،گفت:فرهنگ معنوی و دینی وقف در جامعه وزندگی مردم ایران جریان دارد و اداره اوقاف تمامی کمک‌ها و همیاری شهروندان را هدفمند اعلام کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی افزود:انجام خدمات گسترده در یک سال گذشته با اتحاد و تلاش بیش‌ازپیش نیکوکاران و واقفان استان انجام‌شده است و لازم به ذکر است که به نمایندگی از تمامی یاوران ولایت، پرچم استان البرز را در حرم حضرت امام حسین (ع) برپا داشتیم و آن را سرچشمه آبرو و حفظ سنت این مردم می‌پنداریم.

وی با اشاره به تأثیرات وقف در جامعه، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه شاهد کمبود اعتبارات به‌صورت جدی هستیم اما گفتنی است که وقف کمبودهای اعتباری و خلأهای جامعه را پوشش می‌دهد و سعی بر کاهش این کاستی‌ها دارد.

این مسئول از افزایش سرانه ورزشی در آستان امامزادگان استان خبر داد و گفت: اداره اوقاف برای افزایش سرانه‌های ورزشی در آستان امامزادگان استان اقدام به احداث مکان‌های ورزشی کرده است که می‌توان به زمین فوتبال در آستان امامزاده طاهر (ع) و احداث استخر در محدوده آستان امامزاده محمد (ع) اشاره کرد.

صالحی بیان کرد: مسئولان و یاوران وقف در ترویج و تبلیغ این فرهنگ ارزشمند دست از تلاش برنمی‌دارند و هرروز برای تبلیغ این مهم و پاسخگویی به سؤالات شهروندان در آستان امامزادگان حضور پیدا می‌کند.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان البرز بابیان اینکه از اثرات وقف برگزاری کلاس‌های قرآن و تربیت ۱۰۰ حافظ قرآن است، گفت: با تلاش و همت نیکوکاران و مردم نوع‌دوست استان البرز کلاس‌های قرآنی برای علاقه‌مندان برگزار و حافظان قرآن تربیت می‌شوند.

صالحی با اشاره به اهمیت انقلاب وقفی در جامعه اسلامی، یادآور شد: در این دو سال اخیر، وقف انقلاب گسترده‌ای در جامعه برپا کرده، امیدواریم تلاش و یاری عزیزان نیکوکار بیش‌ازپیش افزایش یابد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار