• امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف در حوزه سلامت نیاز ضروری جامعه است

وقف در حوزه سلامت نیاز ضروری جامعه است

وقف در حوزه سلامت نیاز ضروری جامعه است و بایستی افراد خیر در این راستا بیشتر فعال شوند

 دوشنبه 21 آبان 1397   109  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ حجت الاسلام والمسلمين نصرالله رزاقی  با اشاره به عنوان روز "وقف، محیط زیست، ‌بهداشت و سلامت" اظهار كرد ساخت فضاهای بهداشتي و درماني برای شهروندان استان البرز یک نیاز اساسی است که باید در اولویت قرار گیرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طالقان  گفت:وقف زمانی یک فعالیت ارزشمند محسوب می شود که بتواند گره ای از مشکلات حقیقی مردم و جوانان باز کند و تامین رفاه و آسایش همگان را به همراه داشته باشد.
اين مسئول افزود: برخی از وقف ها که در گذشته توسط مردم متدین بر حسب نیاز آن زمان انجام شده قطعا ممکن است در وضعیت حال دیگر مورد نیاز نباشد.
رزاقی يادآور شد: باید مسئولان اوقاف، مهمترین نیازهای منطقه را بررسی و مشخص کنند و برای جلب مشارکت افراد برای وقف به سوی همان نیازها سوق دهند.
وی همچنین به وقف در انجام برنامه های قرآنی، ازدواج و مسکن جوانان و همچنین تامین جهیزیه برای دختران نیازمند به عنوان یک ضرورت تاکید و همکاری خیران را خواستار شد.
ریاست اوقاف طالقان يادآور شد:متولی اصلی موقوفات، اداره اوقاف و امور خیریه است و باید بعد از شناسایی و ثبت آنها در سامانه کشوری بر اساس نیات واقفان خیراندیش اقدام شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار