• امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاري محفل انس با قرآن در امامزاده حسن (ع) كرج

برگزاري محفل انس با قرآن در امامزاده حسن (ع) كرج

محفل انس با قران كريم با حضور داود تقياني قاري قرآن نفر اول مسابقات قرآن استان البرز در آستان مقدس امامزاده حسن(ع) كرج برگزار شد

 شنبه 19 آبان 1397   74  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ مدير اجرايي امامزاده حسن (ع) با بيان اين خبر گفت:در دهه وقف محفل انس با قرآن با حضور مردم ولايتمدار و مومن و اقشار مختلف اين شهرستان برگزار شد.
ولی الله سعيدآبادي با اشاره به اينكه قرآن برای تمام ابعاد زندگی انسانها اعم از زندگی فردی و اجتماعی برنامه ريزي کرده است گفت:قرآن كريم نخست انسان را از جهت عقلی و بینشی سیراب ساخته و سپس انگیزه های قلبی او را درمسیر آنها جهت می بخشد تا انسان در پی تلاش و جهاد در راه خدا بر آید و آنگاه به اهداف نهایی نائل شود.
وي با تاکید بر اهمیت برگزاری محافل قرآنی و جایگاه حساس فعالیت های قرآنی اظهار كرد: هر حرکتی که در راستای دین و اسلام انجام می شود در جهت پیروی از مکتب اهل بیت و قرآن کریم است.
وي افزود:در این راستا وظیفه مروجان فرهنگ قرآنی در برابر اهداف تعیین شده و حیات بخش قرآنی ، آگاهی مخاطبان با این بر نامه ها و اهداف و نیز شناخت آن ها از خودشان و ظرفیت وجودی آنها در مقابل کلام الهی ، کاربردی و عملی کردن و اجرا کردن این برنامه ها در سطح زندگی فردی و اجتماعی آنها می باشد.
اين مسئول بيان كرد:همين پارامتر در تاثیر گذاری فرهنگ قرآنی در روح و جان افراد یک جامعه با در نظر گرفتن سطح مخاطبان می باشد.
سعيدآبادي يادآور شد:خداوند در قرآن همه انسانها را مخاطب کلام الهی خویش قرار داده ،از مومن گرفته تا مشرک و کافر و منافق ،همه و همه مخاطب کلام الله هستند اما آنچه مهم است اینکه منافق و کافر ظرفیت پذیرش کلام الهی را نداشته و در برابر آن سر لجاجت بلند می کنند، ازاین رو قرآن به خودی خود به سمت و سوی مخاطبان خویش یعنی مومنان درمراتب مختلف کمالی خاص و سوق داده می شود .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار