• امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاري آیین غبارروبی و عطر افشانی امامزاده حسن (ع) با جامعه علمي البرز

برگزاري آیین غبارروبی و عطر افشانی امامزاده حسن (ع) با جامعه علمي البرز

آیین غبارروبی و عطر افشانی امامزاده حسن (ع) كرج با حضور ریاست دانشگاه جامع استان و ریاست مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج و جمعی از اساتید برگزار شد

 شنبه 19 آبان 1397   88  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛
ولی الله سعيدآبادي با بيان اين خبر گفت:در این مراسم معنوی که باحضور زائران و اساتيد دانشگاه برگزار شد، ضریح مطهر امامزاده حسن(ع) غبار روبی و با گلاب شستشو داده شد.
مدير اجرايي امامزاده حسن (ع) كرج افزود:در ابتدای این مراسم ، عاشقان خاندان عصمت و طهارت با حضور درصحن مطهر امامزاده ضمن قرائت قرآن و زیارت عاشورا عشق و ارادت خود را به ائمه اطهار نشان داده و پس از زیارت این امامزاده ، ضریح مطهر را شستشو و غبار از گوشه و کنار آن زدودند.
وي اظهار كرد: انبیا و اولیای الهی، بهترین الگوهایی هستند که انسان‌ها می‌توانند از ارتباط با آنان، در مسیر رشد و تکامل خود، بهره ببرند و روح و جان خود را صیقل دهند.
سعيدآبادي تصريح كرد:استقبال و اشتیاق مسلمانان به زیارت اماکن مقدّس، بر کسی پوشیده نیست، این ارتباط در حال حاضر با زیارت قبور امامزادگان و برقراری ارتباط معنوی با آنها میسر می شود.
وي بيان كرد:زیارت قبور اولیای الهی می‌تواند به شناخت بیشتر آن بزرگواران و الگوبرداری از خصلت‌های الهی آنان بینجامد و بر روح و جان آدمی تأثیرگذار باشد به طوری که همین کارکرد سبب شده تا سالانه میلیون‌ها زائر از سراسر کشور به مکان‌های زیارتی سفر کرده و از آنها بهره معنوی دریافت کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار