• امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف و جایگاه آن را در جامعه تبیین کنیم

وقف و جایگاه آن را در جامعه تبیین کنیم

آثار وقف و جایگاه آن توسط سازمان اوقاف و رسانه ها در جامعه تبیین شود

 جمعه 18 آبان 1397   75  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ حجت الاسلام محسن سراغي ،تبیین و ترویج فرهنگ وقف در جامعه را یکی از وظایف اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوجبلاغ عنوان كرد و گفت:فرهنگ وقف در جامعه تبیین و ترویج شود تا مردم نسبت به نیازهای جامعه اقدام به وقف جدید با نیت تعلیم و تربیت ،‌بهداشت و درمان و ترویج و تشویق جوانان به ازدواج نمایند.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان ساوجبلاغ تصريح كرد:مهم نیست که چه چیزی را وقف کنیم و یا ارزش موقوفه چند ریال باشد بلکه مهم اینست که یک واقف باشیم.
اين مسئول افزود: تمام افراد جامعه می‌توانند در طول زندگی خود احسان ماندگاری بر جای بگذارند و این صدقه جاریه با عنوان وقف، راز ماندگاری انسان در طول تاریخ و جهان پس از مرگ است.
سراغی بيان كرد:همه می‌توانند جهت حفظ و آبادانی ایران عزیز واقف باشند و کسانی که دارای تمکن مالی نیستند می‌توانند با وقف‌ های دسته جمعی نام خود را به‌عنوان واقف در لوح زرین واقفان خیراندیش ثبت کنند.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه ساوجبلاغ ضمن اشاره به خدمات این اداره در دو راستای بقاع متبرکه و موقوفات، گفت:در سال‌های اخیر شاهد حرکات عظیم مردمی در جهت ثبت وقف‌ های جدید و عمران و آبادانی امامزادگان بوده‌ایم که امید است سنت حسنه وقف بالاخص وقف‌های مشارکتی در جامعه بیش از پیش رونق پیدا کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار