• امروز شنبه سوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل اوقاف استان البرز اعلام کرد:

مدیرکل اوقاف استان البرز اعلام کرد:

تشریح برنامه‌های دهه وقف در البرز/افتتاح یک استخر در حصارک

 سه شنبه 15 آبان 1397   55  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز و به نقل از  خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد صالحی صبح سه‌شنبه به مناسبت آغاز دهه وقف در نشستی خبری، اظهار کرد: وقف معنویت عمومی است و همکاری عمومیت شهروندان را می‌طلبد زیرا امروزه دشمنان، بقاع متبرکه ما را هدف خود قراردادند و تنها راه مقابله با نقشه‌های شوم آن‌ها، ارائه خدمات معنوی به بهترین شکل ممکن است
وی در ادامه بیان کرد: هدف اصلی اداره اوقاف، عمق‌بخشی به معرفت و ترویج این امر پرفیض در جامعه است زیرا فرهنگ غنی اهل‌بیت باید به‌صورت کاملاً مؤثر و مفید در میان اقشار جامعه ترویج یابد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز بابیان اینکه فرهنگ اهل‌بیت (ع) نیازمند تمدن بخشی است، خاطرنشان کرد: اهل‌بیت عصمت و طهارت برای جامعه کنونی ما حجت هستند، لازم است که مسئولان مربوطه فرهنگ اسلامی را گسترش دهند و در تمدن بخشی فرهنگ اهل‌بیت کوشش بسیار داشته باشند.
توسعه آستان امامزادگان در استان البرز
صالحی با اشاره به خدمات انجام‌شده اداره اوقاف در سال‌های گذشته، یادآور شد: بسیاری از خدمات که توسط شهروندان ارائه‌شده است به مرحله بهره‌برداری رسیده و مقداری از آن‌ها به دلیل مدیریت زمان در دست بهره‌برداری است ازاین‌رو لازم است شهروندان با شکیبایی خود ما را در انجام امورات خیر یاری دهند.
وی در تکمیل این سخن خود، تأکید کرد: انجام به‌موقع امورات خیر نیازمند وقف مشارکتی است و اگر مسئولان و شهروندان اتحاد لازم را داشته باشند این اعمال در اسرع وقت به مرحله انجام می‌رسد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز از توسعه آستان امامزادگان سطح شهر خبر داد و تصریح کرد: به‌زودی کلنگ زنی بخشی از آستان امامزاده حسن (ع) برای آسودگی عبادت بانوان انجام می‌شود.
یک میلیارد تومان موقوفات در سال جاری از سوی مردم ارائه‌شده است صالحی با توجه به افتتاح استخر در آستان امامزاده محمد (ع)، بیان کرد: به دلیل کاهش توسعه در این منطقه، استخری با امکانات رفاهی بالا برای اهالی این منطقه طراحی‌شده است که پیش از عید نوروز افتتاح می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز بابیان اینکه برنامه‌هایی تحت عنوان دهه وقف در نظر گرفته‌شده است، اظهار کرد: برنامه‌هایی برای ترویج این امر توسط اداره اوقاف در نظر گرفته‌شده که برگزاری همایش یاوران وحی، برگزاری مسابقات فرهنگی، جلسه اصناف و دیدار با خانواده شهدا را می‌توان بخشی از این برنامه‌ها تلقی کرد.
صالحی در پایان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال جاری، گفت: یک میلیارد تومان موقوفات در سال جاری از سوی مردم ارائه‌شده است که آن را می‌توان در حوزه‌های اجتماعی، بقاع و مساجد دانست.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار