• امروز شنبه سوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت الاسلام محمدی سیرت : فرهنگ قرآنی به برکت خون شهدا و وجود رهبر انقلاب در کشور جاری است

حجت الاسلام محمدی سیرت : فرهنگ قرآنی به برکت خون شهدا و وجود رهبر انقلاب در کشور جاری است

آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور آیت الله دری نجف آبادی؛ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، حجت الاسلام محمدی سیرت نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امورخیریه، و میهمان ویژه و حضور منتخبین شرکت کننده در مسابقات در شهر اراک برگزار گردید.

 سه شنبه 24 مهر 1397   107  0      

به گزارش روابط عمومی پایگاه فرهنگی اطلاع رسانی راسخون آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور آیت الله دری نجف آبادی؛ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، حجت الاسلام محمدی سیرت نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امورخیریه، مهندس سیدعلی آقازاده؛ استاندار مرکزی و میهمان ویژه و حضور منتخبین شرکت کننده در مسابقات در شهر اراک برگزار گردید.
حجت الاسلام محمدی سیرت در آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که امروز در اراک برگزار گردید عنوان کرد: فرهنگ قرآنی به برکت خون شهدا و وجود رهبر انقلاب در کشور جاری است
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی سیرت؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف امروز در آئین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار کرد: در تمام مناطق کشور به برکت امام (ره)، خون پاک شهدا و وجود مقام معظم رهبری که نسبت به قرآن کریم توجه و تاکید دارند، تلاوت و فرهنگ قرآنی جاری و ساری است.
وی افزود: جا دارد از همه دست‌اندرکاران، فعالان قرآنی، متسابقین که در این مسابقات حضور داشتند و همچنین میزبانی همشهریان خود در استان مرکزی تشکر و قدردانی کنم.
نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به توسعه فعالیت‌های قرآنی در کشور گفت: در این 9 سال حضور بنده در مجموعه اوقاف شاهد پیشرفت و همکاری بالایی در بخش قرآن کریم هستیم به‌طوریکه در آن دوران 36 هزار نفر در مسابقات قرآنی کشور شرکت داشتند و در سال 96 طبق گزارشات بیش از 400 هزار نفر شرکت کردند که نشانگر رشد 11 برابری در حوزه فعالیت‌های قرآنی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی خاطرنشان کرد: شهید آنجفی از شهدای بزرگ این استان که از دوستان بنده بود در وصیت‌نامه خود توصیه کرده که از روحانیت جدا نشوید و با روحانیت انقلاب و همراه انقلاب و ولایت همراه باشید.
وی یادآور شد: خدا را بر این نعمت شاکریم که از تمام استان‌ها نخبگان قرآنی در آن حضور یافته و در کمال امنیت و آرامش در یک رویداد بزرگ قرآنی به برکت مجاهدت دستگاه‌های انتظامی و امنیتی برگزار شد.  
آیت الله دری نجف آبادی؛ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این آیین نکوداشت عنوان کرد: خداوند را سپاسگذاریم که به ملت ما این بیداری را داد که در خدمت قرآن و اهل بیت(ع) به سمت کمال حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: قرآن ناطق در ۱۴۰۰ سال قبل به عصر ظهور بشارت داده است. عصری که حق، عدل و عدالت، انسانیت و فضلیت حاکم می شود و امروز بعد از ۱۴ قرن، آثار و برکات آن را در ایران مشاهده می کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: در ۱۰۵ سال قبل در بدترین شرایط جنگ جهانی اول، آقانورالدین اراکی با وجود شرایط سخت آن زمان، توانست ۲۳ جزء قرآن را تفسیر کند. آیت الله دری نجف آبادی از مرحوم ملافتحعلی اراکی که در زمینه تفسیر خدمات بزرگی را ارائه کرده است یاد کرد و گفت: ایشان خدمات ارزنده ای در زمینه تفسیر قرآن ارائه کرده است. وی در آخر خاطرنشان کرد: از تمام جوانانی که در زمینه های تفسیر و قرائت و حفظ لبیک گوی مقام معظم رهبری هستند و در این راه قدم برمی دارند، کمال تشکر را دارم. 
چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ۱۰ مهرماه در اراک آغاز شد و امروز ۲۲ مهرماه به کار خود پایان می دهد. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار