• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری همایش «احلی من‌العسل» با حضور ۲ هزار دانش‌آموز البرزی

برگزاری همایش «احلی من‌العسل» با حضور ۲ هزار دانش‌آموز البرزی

معاون فرهنگی ـ اجتماعی اوقاف البرز از برگزاری همایش «احلی من‌ العسل» در امامزاده حسن(ع) کرج خبر داد و گفت: در این همایش دو هزار دانش‌آموز البرزی شرکت می‌کنند

 شنبه 24 شهریور 1397   29  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز حجت الاسلام حسین قبادی در گفت وگو با ایکنا از البرز با اشاره به برگزاری همایش «احلی من العسل» اظهار کرد: تا پیش از این همایش «احلی من العسل» ویژه نوجوانان در سطح مدارس کشور برگزار می‌شد که با هماهنگی‌های صورت گرفته با آموزش و پرورش، دانش‌آموزان برای برگزاری این همایش سراسری در بقاع متبرکه حاضر می‌شوند.
وی افزود: عبارت «احلی من‌العسل» پاسخ حضرت قاسم بن‌الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان ۱۳ ساله در جواب حضرت گفت؛ مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من‌العسل) است.
این مسئول گفت: وسعت دید نوجوان ۱۳ساله دشت کربلا نشان‌دهنده آگاهی بخشی مکتب اهل‌بیت(ع) و نگرش آنان به مرگ و زندگی است و اینکه اگر مرگ در راه خدا و رسیدن به مقام قرب الی الله باشد، «شیرین تر از عسل» است.
قبادی با اشاره به اینکه امسال این همایش در آستان مقدس امامزاده حسن(ع) برگزارمی‌شود، ابراز کرد: این تجمع روز یکشنبه، ۲۵ شهریور ساعت ۹ صبح با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی ـ اجتماعی اوقاف البرز تصریح کرد: در این همایش بیش از دو هزار دانش‌آموز شرکت می‌کنند و به قید قرعه به دانش‌آموزان کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر