• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مداحان نقش اساسی در ترویج فلسفه ماه محرم و صفر دارند

مداحان نقش اساسی در ترویج فلسفه ماه محرم و صفر دارند

مداحان نقش اساسی در ترویج فلسفه ماه محرم و تاسوعا و عاشوای حسینی دارند و ما قدردان این قشر هستیم که در حوزه ترویج فرهنگ تاسوعا و عاشورا و ماه محرم گام برداشته‌‌اند

 پنج شنبه 15 شهریور 1397   49  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ شوذب محمدي در آيين غبارروبي آستان مقدس امامزاده حسن (ع) كه با حضور جمع كثيري از سازمان بسيج مداحان استان البرز برگزار شد، گفت:مداحان باید در شعرها و مداحی‌های خود نکات اساسی را رعایت کنند و بهترين مبلغ براي پراكنده كردن عطر عاشورا و تاسوعاي حسيني در بين مردم باشند.
مسئول سازمان بسيج مداحان استان البرز با اشاره به اينكه زنده نگاه داشتن واقعه کربلا در مقوله تهاجم فرهنگی و تاکید مقام معظم رهبری بر فرهنگ تاثیر زیادی داردبيان كرد: متدینین به ویژه مراجع و در سطح بالاتر مقام معظم رهبری دغدغه دارند که مداحان سعی کنند معرفت افزایی کنند و پیوند دهنده مردم با اهل بیت باشند و اتحاد و وحدت را ترویج دهند و به سویی نروند که خدای ناکرده باعث تفرقه شوند.
وي تصريح كرد:عزاداری در مصائب ائمه اطهار(ع) در واقع یک حرکت اجتماعی بر ضد ظلم و جور و احیای عدل و سنت پیامبر(ص) است و یکی از نمونه‌های بارز آن انقلاب اسلامی ایران است که مردم با الهام از مکتب عاشورا و قیام امام حسین(ع) بر علیه حاکمان جور قیام کردند و به ارزش‌های اسلامی جان تازه‌ای بخشیدند. در عرصه ذکر و مداحی اهل بیت(ع) نیز داشتن اخلاص یک ضرورت است چرا که در عزاداری‌ها مداح پل ارتباطی ما با اهل بیت(ع) است؛ از این‌رو باید همیشه در بالابردن سطح اخلاص و بصیرت خود بکوشیم.
وی افزود: در حال حاضر تعداد 2 هزار و 760 نفر خواهر و برادر عضو سازمان بسيج مداحان استان البرز هستند كه در اين راستا بیش از 260 نفر از خانم‌ها و آقایان به عنوان پیرغلام شناسایی شده‌اند.
محمدي به نقش مداحان در ترويج و احياء فرهنگ وقف اشاره كرد و يادآور شد:مداحان مي توانند مبلغان حوزه وقف باشند ؛مداح خیلی می تواند کار کند هم می تواند بصیرت بدهد و هم شور ایجاد کند و مداحان عزیز باید سعی کنند بیش از این در بحث تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف قدم بردارند.
گفتني است در آيين غبارروبي جمع كثيري از مداحان استان البرز با حضور در صحن مقدس امامزاده حسن (ع) حضور يافتند و با گلاب ناب محمدي و مرثيه سرايي حرم مطهر را غبارروبي و عطرافشاني كردند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر