• امروز چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

عید قربان روز اثبات تسلیم و بندگی و روزی است که انسان در برابر معبود و معشوق حقیقی به حقیقت تقوا و تسلیم برسد

عید قربان روز اثبات تسلیم و بندگی و روزی است که انسان در برابر معبود و معشوق حقیقی به حقیقت تقوا و تسلیم برسد

دعای پرفیض عرفه در 8 بقعه شهرستان ساوجبلاغ تلاوت می شود.

 سه شنبه 30 مرداد 1397   158  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ رئیس اداره اوقاف ساوجبلاغ ضمن تبريك به مناسبت عيد سعيد قربان اظهار كرد:در مسیر بندگی، انسان بارها بر سر دو راهی غریزه و وظیفه قرار می گیرد در این دو راهی خطرناک هر وقت وظیفه رو انتخاب نمايد در خط فرشتگان و پاکان قرار گرفته و آن روز برای او عید است.

وي تصريح كرد: غریزه ی فرزند دوستی به ابراهیم(ع) می گويد اسماعیل رو ذبح نکن و وظیفه به او می گويد فرزندت را در راه خدا ذبح کن ، ابراهیم(ع) در این دو راهی وظیفه رو بر امیال شخصی و غریزه پیروز می کند و عید قربان عیدپیروزی عقل و وحی بر هوا و هوس می شود.

اين مسئول با بيان اينكه قربانی نمادی از مساوات و منعکس کننده عدالت اجتماعی در اسلام است،گفت:مناسک حج که عید قربان در اوج عظمت آن قرار دارد افزون بر رسیدن به توحید عامل مؤثری برای دست یافتن به انسجام و هم بستگی هرچه بیشتر مسلمان ها است.

حجت الاسلام و المسلمین سراغی  افزود: عيد قربان بیانگر و روایتگر رحمت الهی است؛ چه آنکه حضرت ابراهیم(ع) در جریان ترجیح خدا بر فرزند خود مشمول عطوفت خداوند شد.

وی بيان كرد:نقطه زیبا و استثنایی حادثه عيد قربان آن است که عطوفت خداوندی به مدد عاطفه انسانی آمد و عواطف پدری را از شرایط سخت و بر حسب چینش ظاهری بی‌رحم نجات بخشید.

ریاست اداره اوقاف ساوجبلاغ اظهار کرد:  مراسم پرفیض دعای عرفه ، امروز 30 مردادماه در 8 بقعه متبرکه این شهرستان با حضور مردم ولایتمدار و با نوای مداحان اهل بیت عصمت و طهارت تلاوت می شود. .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار