• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

به دغدغه های قاریان قرآن رسیدگی شود

به دغدغه های قاریان قرآن رسیدگی شود

سازمان اوقاف یکی از معدود ارگان هایی است که همواره مسابقات قرآنی را در بالاترین سطح برگزار کرده است

 یک شنبه 7 مرداد 1397   24  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز: حافظ کل قرآن که از شهر کرج در این مسابقات شرکت کرده بود گفت: به جرات می توان گفت که سازمان اوقاف یکی از معدود ارگان هایی است که همواره مسابقات قرآنی را در بالاترین سطح برگزار کرده است این در حالی است که نهادهای دیگر نیز باید نهایت همکاری را در ترویج مفاهیم قرآنی در جامعه داشته باشند.
حسن چاقمی اظهار کرد: مردم استان های دیگر به مراتب استقبال پرشورتری از مسابقات قرآنی دارند و این نشانگر آن است که باید در البرز فعالیت های فرهنگی بیشتری جهت ترویج قرآن صورت گیرد.
وی ادامه داد: اداره اوقاف در حد توان همواره پای کار بوده و فعالیت های مربوط به قرآن را به نحو احسن انجام داده است اما امروزه با توجه به شرایط اجتماعی لازم است که آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی نیز بیش از پیش وارد این عرصه شوند.
  حافظ کل قرآن کریم که عناوین متعددی را در مسابقات قرآنی مختلف کسب کرده گفت: متاسفانه به دلیل عدم وجود بستر مناسب، مردم بسیاری از نخبگان قرآنی را که در عرصه بین المللی افتخارآفرینی کرده اند را نمی شناسند.
چاقمی تصریح کرد: با اعمال یک سیاست مناسب می توان برروی نکات انگیزشی برای فعالان عرصه قرآنی کارهای بسیاری انجام داد.
وی با ارائه پیشنهادی تصریح کرد: می توانیم به مانند کشورهای مصر و قطر مدارس تخصصی حفظ قرآن در اختیار داشته باشیم و بتوانیم در دوره 10 ساله طبق فرمایش مقام معظم رهبری شاهد رشد چشمگیر حافظان قرآن باشیم.
حافظ کل قرآن کریم با بیان این که می بایست به دغدغه های قاریان رسیدگی شود گفت: بسیاری از قاریان و حافظان قرآن با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و لازم است که جهت ترویج مفاهیم قرآنی در جامعه نیازهای آن ها نیز برطرف گردد چرا که طبق فرموده امامان معصوم می بایست احترام زیادی برای اساتید و مربیان قرآنی قائل بود.
یکی دیگر از قاریان شهر کرج در این مسابقات که برای نخستین بار در مسابقات قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه شرکت کرده بود اظهار کرد: این مسابقات در بالاترین سطح کیفی برگزار شد و شاهد حضور نفرات مستعدی در این دوره از مسابقات بودیم ضمن آنکه حضور داوران برجسته بین المللی نیز بر کیفیت مسابقات نیز افزوده بود.
حمیدرضا اکبرنژاد با تاکید براینکه سازمان های مربوطه دیگر باید اوقاف را در حوزه قرآنی یاری کنند گفت: اوقاف به عنوان متولی بزرگترین رویدادهای قرآنی در جامعه است اما برای ترویج فرهنگ آشنایی با قرآن لازم است که نهاد های مربوطه دیگر نیز با اوقاف تعامل داشته باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار