• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

در گفتگو با مسئولان اداره کل اوقاف البرز عنوان شد

در گفتگو با مسئولان اداره کل اوقاف البرز عنوان شد

رضایت همگانی از برگزاری چهل و یکمین مرحله استانی مسابقات قرآنی در البرز

 شنبه 6 مرداد 1397   40  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اداره کل ، مدیر کل اوقاف و ا مور خیریه استان البرز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر این که حادثه منا هرگز نباید فراموش شود گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری همواره مسابقات قرآنی در استان البرز با شعار و یاد شهدای فاجعه منا برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین صالحی ادامه داد: جای خرسندی است که نسل جوان امروز این چنین با قرآن اُنس دارد و در مسابقات قرآنی که پیش از ماه مبارک رمضان در شهرستان های البرز برگزار شد حضور 800 شرکت کننده را شاهد بودیم که عمده آن ها را جوانان تشکیل داده که این تعداد 65 شرکت کننده خانم و 55 شرکت کننده آقا به مسابقات استانی راه یافته اند.
وی با بیان این که مسابقات قرآنی در سال جاری به میزبانی آستان مقدس امامزاده حسن(ع) برگزار شده گفت: با توجه به افتتاح شبستان آستان مقدس امامزاده حسن(ع) تصمیم بر این بود که این مسابقات برای نخستین بار با حضور مردم در این مکان متبرک برگزار شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز تصریح کرد: میزبانی آستان مقدس امامزاده حسن(ع) فضای معنوی مسابقات را به نسبت سال های گذشته افزایش داده است.
افزایش 21 درصدی تعداد شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی استان البرز
دبیر برگزاری مسابقات قرآنی استان البرزنیز در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این که تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات به نسبت سال گذشته 21 درصد افزایش یافته است گفت: در چهل و یکمین دوره از مسابقات قرآن کریم شاهد رشد چشمگیری در رشته های مختلف قرآن بوده ایم.
حجت الاسلام احمد اشرفی اظهار کرد: فرایند اُنس با قرآن در استان البرز همواره رویه مناسبی را طی کرده و در حال حاضر شاهد افزایش 21 درصدی شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی هستیم.
وی اتحاد میان جامعه قرآنی را مهم ترین عامل جهت توسعه مفاهیم قرآنی در جامعه دانست و گفت: امروزه مهم ترین عامل برای توسعه قرآن میان خانواده ها، اتحاد میان جوامع قرآنی و دستگاه های مربوطه است چرا که با وحدت به بهترین شکل ممکن می توان برنامه های فرهنگی را اجرا کرد و شاهد رشد عقیدتی و قرآنی مردم بود.
دبیر برگزاری مسابقات قرآنی استان البرز با اشاره به نقش سازمان اوقاف در ترویج مباحث قرآنی در جامعه گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از مهم ترین نهادهای فرهنگی که همواره به عنوان پرچمدار در حوزه قرآن شناخته شده و نیز بالاترین سطح مسابقات را برگزار می کند.
مردم برای انس با قرآن منتظر حمایت مسئولین نباشند
معاون فرهنگی اداره  اوقاف و امور خیریه استان البرز با بیان این که مردم جهت آشنایی با قرآن منتظر حمایت مسئولین نباشند گفت: امروزه آشنایی با قرآن و انس با مفاهیم آن تنها راه نجات مردم به خصوص نسل جوان از مشکلات و آسیب های اجتماعی و فرهنگی است.
حجت الاسلام حسین قبادی اظهار کرد: البته مسئولین نقش انکار ناپذیری در ترویج قرآن در جامعه دارند و باید آن را به نحو احسن انجام دهند اما در مباحث قرآنی بهتر است مردم منتظر حمایت مسئولین نبوده و خود به آشنایی با آیات وحی بپردازند.
وی در پایان گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در حد توان در خصوص وظایفی که برعهده دارد اقدام کرده است که یکی از آن وظایف پرداختن به امور قرآنی است.
.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار