• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پخش مستند گزارشی سفیران شرافت ( معرفی امامزادگان استان البرز)

پخش مستند گزارشی سفیران شرافت ( معرفی امامزادگان استان البرز)

مدیر روابط عمومی اوقاف البرز از پخش مستند سفیران شرافت از شبکه دو سیما خبر داد.

 یک شنبه 31 تیر 1397   26  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز، علی علی اکبری از ساخت و پخش مستند گزارشی سفیران شرافت ، معرفی بقاع   متبرکه استان البرز خبر داد و گفت : پخش  این مستند به مدت ده روز با معرفی 10 امامزاده شاخص استان از اولین روز از دهه کرامت از شبکه دو سیما آغاز شده است. 
مدیر روابط عمومی اوقاف البرزبیان کرد: امامزادگان حسن، محمد، طاهر،قاسم،ام کبری و ام صغری، حیدر، محمددنگیزک، شاهزاده حسین ، عبدالقهار و علی النقی (علیهم السلام) از جمله این بقاع می باشند
وی افزود: امامزادگان به عنوان یادگاران امامان معصوم (ص) خود در زمان حال دارای ارزش های مادی و معنوی فراوانی هستند و نقش های تاثیر گذاری را بر روی فرهنگ، اتحاد، رویارویی مردم و دین را ایفا می نمایند. بنابراین ما باید قدردان ارزش های وجودی این بزرگواران در زندگی روزمره خود باشیم. چه بسیار انسان هایی که با واسطه قرار دادن امامزادگان به حاجات در دل خود می رسند.
وی افزود: با توجه به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری توجه به امامزادگان و بقاع متبرکه بطور کلی سبب آرامش زندگی و تبدیل شدن به قطب فرهنگی می گردد.
علی اکبری بیان کرد: امام حسین (ع) به عنوان سومین پیشوای شیعیان، نیز یکی از یاران با وفای اسلام و با توجه به رشادت ها و مصائب متحمل شده خود در دوران عاشورا، سبب سرفراز ماندن پرچم اسلام از دیرباز تا کنون و برای آیندگان با حفظ جلوه عرفانی خود شده است. از دیگر آثار وجود این جواهر ارزشمند با توجه به قرارگیری ضریح مطهرشان در کشور همسایه خود، سبب راهی شدن مسلمانان از سرتاسر جهان به خصوص از کشور عزیزمان ایران شده است. این امر پیوند زننده دل های تمام مسلمانان جهان می گردد و در صورت قرار دادن سیره عملی ایشان در سرلوحه زندگی، شاهد رشد و پرورش هر چه بیشتر مسلمانان و تکریم انسانیت می گردد. پس اگردر زمان حال این وظیفه را بر دوش خود حس نماییم، که چه زحمت ها در این راستا صورت گرفته است، سعی در گسترش روزافزون این پدیده در جامعه و محل زندگی خود باشیم .  
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار