• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پویش امامزادگان سرزمین من در البرز آغازشد

پویش امامزادگان سرزمین من در البرز آغازشد

مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه البرز گفت که به مناسبت دهه مبارک کرامت پویش ملی 'امامزادگان سرزمین من' در این استان آغاز شد

 دوشنبه 25 تیر 1397   28  0      

ب ه گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز علی علی اکبری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب این پویش به برخی سئوالات و شبهات پاسخ داده می شود.
وی با بیان اینکه این پویش در قالب تیزر، موشن گرافی، پاکست وگزارش مردمی به صورت نمایشگاهی و طرح های مفهومی در فضای مجازی آغاز شده، اظهار داشت: پاسخ به سئوالاتی نظیر پول جمع آوری شده در امامزادگان به کجا می رود؟، چرا در ایران امامزادگان زیادی وجود دارد و در کشورهای عراق وعربستان که زادگاه ائمه معصومین (ع) است، تعداد آنها کم یا وجود ندارد؟، چرا پس از پیروزی انقلاب اسلامی امامزادگان بیشتر شده ؟ و داستان بعضی از امامزادگان همچون امامزاده بیژن چیست؟ یا جریان کشف امامزادگان جدید چیست؟ ، از جمله موضوعات این پویش است.
علی اکبری گفت: به همین منظور نمایشگاه هایی به صورت سلسله مباحث در قالب 20 پوستر در 25 امامزاده شاخص استان دایر شده و افزون بر پوسترهای این نمایشگاه ها، طرح های مفهومی نیز در سایت اوقاف و امور خیریه با عنوان تولیدات ویژه روز تکریم امامزادگان بارگذاری شده است.
وی به بخش های دیگر این پویش اشاره کرد و افزود: تولیدات رسانه ای در قالب تلویزیونی و رادیویی از دیگر بخش های این پویش است که ویژه معرفی و تکریم و توجه به امامزادگان، نقش و تاثیر این مکان های معنوی در نشاط و پویایی خانواده ها و فضای کلی جامعه و نیز نقش آفرینی مثبت زیارت های معنوی در زندگی شخصی، روابط اجتماعی افراد و استفاده بهینه از فرصت حضور در صحن وسرای امامزادگان است که در فضای مجازی تولید ومنتشر شده است.
مدیر اطلاع رسانی و روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: این تولیدات حرکتی است هدفمند با موضوع نشاط و تربیت پیوند و سبک زندگی پایدار زیر سایه حضرات و نوادگان پاک و مقدس ائمه معصومین (ع) که در صدد است تا گفتمان لذت زیر سایه معنویت و زیارت را جریان سازی کرده و مکان های معنوی و از جمله حرم امامزادگان مقدس را وارد سبد سیاحتی و تغذیه روحی و روانی مردم کند.
در استان البرز بقعه متبرکه حدود 100 امامزاده وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار