• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دهه کرامت تداعی کننده عزم و اراده آهنین بانوان و الامقام جهان است

دهه کرامت تداعی کننده عزم و اراده آهنین بانوان و الامقام جهان است

دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد

 یک شنبه 24 تیر 1397   14  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ حجت الاسلام والمسلمين نصراله رزاقی  ضمن تبريك به مناسبت دهه كرامت اظهار كرد:دهه كرامت دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(ع)و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(ع)می‌باشد.
ریاست اوقاف طالقان افزود:فاصله بین ولادت حضرت معصومه (س) و ولادت ثامن الائمه (ع) با عنوان دهه کرامت نامگذاری شده که مقارن است با جشن ها و آیین های شادباش در سراسر ایران به یمن قدوم موالید نورانی این دهه است.
وي با اشاره به اينكه این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است،تصريح كرد:
دهه کرامت یادآور لطیف‌ ترین علایق و مهر و وفاهای کم‌ نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است؛مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است.
اين مسئول بيان كرد:تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (ع) کانون دعا و قرآن و نیایش است.
رزاقی  يادآور شد:بالاترین مطلبی که حضرات معصومین (ع) به ما یاد دادند و خواستند که به آن عمل کنیم، این است که ما در مقام تقوا قرار بگیریم تا بتوانیم وجود مقدسشان را درک کنیم و این درک از شفاعت آنها نیز بالاتر و برتر است که به ما امکان همراهی آن حضرات (ع) در آخرت را نیز می دهد، چراکه نفع آنها به این دنیا محدود نمی شود
این مسئول از برگزاری مراسم تکریم و بزرگداشت امامزادگان هارون و زکریا (علیهم السلام)شهرستان طالقان خبر داد و یادآور شد این مراسم ها در روزهای 25و 28 تیرماه برگزار خواهند شد. .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار