• امروز شنبه بیست و ششم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بشریت در تمام ابعاد  علمی و اجتماعی وامدار تلاش امام صادق علیه السلام می باشد

بشریت در تمام ابعاد علمی و اجتماعی وامدار تلاش امام صادق علیه السلام می باشد

حجت الاسلام و المسلمین صالحی ضمن عرض تسلیت شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت گفت : امام صادق علیه السلام همزمان در ابعاد دینی، اجتماعی، علمی، سیاسی و... تحولی منحصر بفرد ، ایجاد نمودند.

 یک شنبه 17 تیر 1397   45  0      

به گزارش واحد خبر روابط  عمومی اوقاف البرز، حجت الاسلام و المسلمین صالحی ضمن عرض تسلیت شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت گفت : در طول تاریخ كسانی بوده‌اند كه بطور همزمان در ابعاد دینی، اجتماعی، علمی، سیاسی و... تحولی منحصر بفرد و غیر قابل تكرار را نه تنها برای تاریخ معاصر خویش، بلكه برای تمام بشریت و تا ابدیت ایجاد نموده و علاوه بر آن، بشریت را وامدار خویش ساخته‌اند كه نام شخصیتی همچون امام جعفر بن محمد الصادق علیه السلام در این خصوص، همچون نگینی، چنان بر تارك بشریت می‌درخشد كه درخشش آن تمام اعصار و امصار را تحت تأثیر خود قرار داده است.
 وی بیان کرد : به اذعان همه دانشمندان و اندیشمندان، آنچه بشریت از آن زمان تا به امروز به پیشرفت‌ها و تعالی در همه ابعاد دینی، اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و علمی دست یافته است رشحاتی از علوم صادق آل محمد(علیه السلام) است و ما امروز وامدار این شخصیت ژرف و بزرگ و پدر بزرگوار ایشان امام محمد باقر(علیه السلام) هستیم و لذاست كه حدیث قدسی: حق القول منی لأكرمن مثوی الصادق(حق و ثابت است بر من خدا كه مقام و منزلت امام صادق را گرامی بدارم) به منصه ظهور می‌رسد چرا كه این امام همام بنده برگزیده‌ای از میان معدود بندگان برگزیده خداوند بودند كه به عنوان چراغ‌های هدایت و راهنمای بشریت بوده و می‌باشند.

این مسئول افزود: اكنون كه بار دیگر سالروز شهادت بزرگ پرچمدار مكتب تشیع جعفری حضرت امام جعفربن محمد الصادق(علیه السلام) فرا می رسد، وظیفه سنگین شرعی و بار غمی اندوهگین بر شانه تك تك انسانها و به خصوص موالیان و شیعیان آن حضرت می‌نشیند، می‌روند تا با شركت در عزای مولا و سرور خود و حضور پرشور در مراسم راهپیمایی عزاداری روز شهادت آن حضرت و دسته جات سینه زنی و سیاه پوش كردن شهر‌ها و خیابانها و بستن محل كار و كسب و به سر و سینه زدن، این ماتم عظمی را به سوگ بنشینند و با عرض تسلیت به ساحت بزرگ فرزند ایشان حضرت صاحب العصر والزمان بقیه‌الله الاعظم ارواحنا فداه، مرهمی بر دلهای مملو از ماتم و غم و اندوه قرار دهند.

صالحی اظهار کرد: به همین مناسبت بقاع متبرکه البرز با اجرای برنامه های سخنرانی و عزادارای در مدح حضرت امام صادق (ع) میزیان زائران و عزاداران می باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر