• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

33 بقعه متبرکه برای مراسم احیا در البرز آماده شد

33 بقعه متبرکه برای مراسم احیا در البرز آماده شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اعلام کرد که برای برگزاری مراسم پرفیض شب های قدر، بقعه های 33 امامزاده در این استان آماده سازی شده است.

 یک شنبه 13 خرداد 1397   44  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز، و به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آئین معنوی شب های قدر امسال با شکوه خاصی در بقعه های متبرکه و دیگر مکان های فرهنگی مذهبی استان البرز با حضور مردم مومن و روزه دار البرز برگزار می شود.
وی در خصوص اهمیت معنوی لیالی قدر گفت: طبق آیات و روایات دینی در شب قدر سرنوشت بندگان خداوند تقدیر می شود.
صالحی اظهار داشت: درشب قدر وجود انسان این قابلیت را می یابد که ظرف نزول قرآن کریم شود و پیامبر اکرم(ص) به عنوان یک انسان والا و کامل توانستند این قابلیت را به بالفعل برسانند.
وی گفت: برای رسیدن به فضیلت و برکات لیالی قدر باید آمادگی قلبی داشت و آگاه بود که این شب ها، زمان خودسازی و قرب الهی است زیرا در این شب ها قرآن نازل شده است.
این مسئول همچنین شب های قدر را فرصت بهره مندی از رحمت الهی و کسب ارزش های معنوی دانست و ابراز داشت: مومنان باید با خلوص نیت در این شب ها از دنیای مادی فاصله گرفته و احسان و نیکی را در قلب های خود جایگزین کینه و حسد ورزی کنند.
صالحی بیان کرد: شب زنده داری و برگزاری مراسم شب قدر مورد تأکید آموزه های دینی است بنابراین مردم نباید در این شب ها انس با قرآن، دعا و مناجات را از یاد ببرند و از این فرصت برای راز و نیاز وخلوت با معبود، شب زنده داری و شکرگزاری از خداوند، دادن صدقه، خواندن نماز استغفار، کمک به فقرا و خواندن قرآن، بهره ببرند.
وی برنامه های لیالی قدر درامامزادگان البرز را شامل قرائت قرآن، دعای مجیر، دعای جوشن کبیر، مناجات و سخنرانی برشمرد و گفت: زائران و شب زنده داران در این مراسم از حضور سخنرانان برجسته کشوری،استانی و همچنین مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بهره مند شده و به عزاداری و راز و نیاز با پروردگار خود می پردازند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز، افزود: مراسم احیای شب قدر در امامزاده محمد امشب از شبکه البرز پخش زنده می شود و در شب 21 ماه مبارک رمضان نیز این مراسم در امامزادگان حسن و محمد (ع) نیز از صدای البرز به صورت زنده پخش خواهد شد.
برنامه های لیالی قدر در 33 امامزاده استان البرز از بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء آغاز و تا سحر ادامه می یابد.
استان البرز دارای یکصد امامزاده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار