• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

٩ بقعه شهرستان ساوجبلاغ ميزبان اجراي طرح ضيافت الهي است

٩ بقعه شهرستان ساوجبلاغ ميزبان اجراي طرح ضيافت الهي است

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان ساوجبلاغ از اجراي طرح ضيافت الهي در ٩ بقعه اين شهرستان خبر داد

 دوشنبه 31 اردیبهشت 1397   55  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛حجت الاسلام محسن سراغي در تشريح اين خبر اظهار كرد: هدف از اجرای این طرح را تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت معنوی ماه مبارک رمضان، تقویت باورها، اعتقادات و ایجاد فضای معنوی در جامعه به ویژه نسل جوان، ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآنی و اجرای نیات واقفین خیراندیش دانست.
وی گفت: ویژه برنامه ضیافت الهی به منظور ایجاد فضای تبلیغی ترویجی معارف قرآنی با برگزاری محافل و مجالس ترتیل و تفسیر برگزار می‌شود.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان ساوجبلاغ افزود:برگزاری مراسم احیاء شبهای پر‌برکت قدر و بقاع متبركه که در هر شب قدر برگزار مي شود، از دیگر برنامه‌های طرح ضیافت الهی امسال است.
سراغي بيان كرد:غبارروبی، عطرافشانی و آماده‌سازی فضای امامزادگان قبل از ماه مبارک رمضان، برپایی نماز جماعت در بقاع متبرکه، برگزاری مراسم سخنرانی و قرائت ادعیه و همچنین جلسات تفسیر، برگزاری محافل انس با قرآن کریم در بقاع متبركه اين شهرستان ، برپایی خیمه‌های معرفت و برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در امامزادگان را از جمله برنامه‌های مختلف این طرح اعلام کرد.
وی همچنین از برگزاری ویژه برنامه‌های خدیجه کبری(س) مادر امت، جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) و مراسم عزاداری شهادت حضرت امیر المومنین (ع) و شب‌های قدر در بقاع شاخص خبر داد و يادآور شد:در اکثر بقاع متبرکه بعد از نماز مغرب و عشا افطاری ساده با مشارکت خیرین توزیع می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار