• امروز سه شنبه بیست و چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

انس با قرآن راهی برای ارتباط با این کتاب و معارف آن است

انس با قرآن راهی برای ارتباط با این کتاب و معارف آن است

انس با قرآن كريم راهی برای ارتباط با این کتاب وآشنایی با معارف آن است

 یک شنبه 23 اردیبهشت 1397   34  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛حجت الاسلام و المسلمين حسين مهديان در حاشيه آغاز چهل و يكمين دوره مسابقات قرآني مرحله شهرستاني در جمع متسابقين اظهار كرد:وقتی آشنایی با قرآن كريم صورت گرفت ، زمینه های معرفت هم فراهم می شود.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج گفت:معرفت ،کمال پذیر است وانس بیشتر با قرآن معرفت بیشتر نسبت به این کتاب آسمانی را به دنبال خواهد داشت وبه طبع در پی آن زمینه های معرفت وشناخت فراهم می شود .
اين مسئول تصريح كرد:خداوند يکتا براي هدايت بندگانش راه‌هاي زيادي گشوده و مسيرهاي هموار متعددي قرار داده است تا بندگانش با تأمل در نشانه‌ها و آیات خداوندي که در همه آفريده‌هايش مانند نقطه‌اي نوراني مي درخشد، راه راست و مستقيم را برگزيده و به سعادت دنيا و آخرت راه يابند.
مهديان افزود:خداوند انعکاس عظمت خود را در جهان طبيعت، به تصوير کشيده، تا انسان ها با تفکر در دل ايات مشهود خداوندي، نشانه حق و حقيقت را دريابند.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج به اثرات ياد خدا در زندگي انسان اشاره كرد و بيان كرد:ياد خدا به‌عنوان روح و هدف عبادت ذکر خدا و ياد خدا که هدف عبادت است دل را جلا مي دهد و صفا مي بخشد و آنرا آماده تجليات الهي قرار مي دهد.
وي به حضور گسترده متسابقين در چهل و يكمين دوره مسابقات مرحله شهرستاني كرج اشاره كرد و افزود:قرآن صامت،با انسان ارتباط برقرار نکرده و پیام رسانی نخواهد داشت بلکه باید قرآن ناطق بیاید و ترنّم قرآنش گوش و دل و جان را نوازش داده و ایات را تفسیر نماید، تأویل نماید و با صورت ملکوتیش جان های مرده را حیات جاودان بخشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار