• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری جشن بزرگ عید مبعث در بقاع متبرکه  شهرستان کرج

برگزاری جشن بزرگ عید مبعث در بقاع متبرکه شهرستان کرج

رییس اداره اوقاف شهرستان کرج گفت:جشن بزرگ عید مبعث در بقاع متبرکه برگزار خواهد شد

 پنج شنبه 23 فروردین 1397   52  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز؛ حجت الاسلام حسین مهدیان گفت:جشن عید مبعث در  بقاع متبرکه شهرستان کرج  برگزار خواهد شد
وی بیان کرد : ا ین مراسم  در روز جمعه 24 فروردین در آستان امامزاده طاهر (ع) ساعت 17:30 با سخنرانی حجت الاسلام تولیت و با مدیحه سرایی برادر حیدرزاده ، در آستان امامزاده محمد(ع) بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت الاسلام سیدی و ومداحی برادر جعفری و در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) همراه با قرائت زیارت جامعه کبیره با سخنرانی حجت الاسلام موسوی و با نوای حاج زین العابدین غلام و با همکاری هیات محبان الرضا(ع) رزمندگان کرج در ساعت 21 برگزار می گردد.
ریاست اوقاف کرج افزود: روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند.
روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.
روز مَبْعَث، روزی است که حضرت محمد، پیامبر گرانقدر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، ۲۷ رجب روز مبعث است
 
 
 
. : .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار