• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری مراسم عزاداری هفتمین اختر تابناک آسمان  امامت و ولایت

برگزاری مراسم عزاداری هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت

مراسم سوگواری شهادت امام موسی الکاظم در شهرستان ساوجبلاغ برگزار می گردد.

 سه شنبه 21 فروردین 1397   65  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز، ریاست اداره  اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوجبلاغ فرارسیدن بیست و پنجم رجب سالروز شهادت امام هفتم شیعیان جهان حضرت موسی بن جعفر(ع) را تسلیت و تعزیت گفت و افزود: .
،
موسی بن جعفر معروف به امام موسی کاظم و ملقب به کاظم و باب الحوائج هفتمین امام شیعیان دوازده امامی است. ایشان در سال 128 ق ، همزمان با انتقال قدرت از امویان به عباسیان به دنیا آمد و در سال 148 ق پس از شهادت پدرش، امام صادق (ع) ، به امامت رسید.

دورات 35 ساله امامت او با خلافت منصور، هادی، مهدی و هارون عباسی همزمان بود. او چندین بار از سوی مهدی و هارون عباسی زندانی شد و در سال 183 ق در زندان سندی بن شاهک به شهادت رسید. با شهادت او، امامت به فرزندش علی بن موسی (ع) منتقل شد.

امام بزرگواري كه نام پر بركتش الهام بخش ِصبوری، شکیبایی، بردباری و حلم است و در طول دوران امامت خويش براي تبيين و تشريح معارف و احكام الهي، کمک به مظلومان و محرومان جامعه و مبارزه با حكام ستمگر تا پاي جان ايستادگي كردند.
حجت الاسلام سراغی بیان کرد:
به همین مناسبت مراسم عزاداری و سوگواری هفتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت ، در روز پنج شنبه مورخ 96/1/23 ساعت 18 در امامزاده جعفر (ع) هشتگرد برگزار می گردد.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار