• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تشویق وقف کنندگان از راه های ترویج امور معنوی و فرهنگی است

تشویق وقف کنندگان از راه های ترویج امور معنوی و فرهنگی است

یکی از راه های ترویج امور معنوی و فرهنگی تشویق وقف کنندگان است .

 چهارشنبه 20 دی 1396   97  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز ، حجت الاسلام و المسلمین حسین مهدیان با بیان این مطلب اظهار کرد : وقف جزئی از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی است و در مباحث دینی همواره بدان تاکید شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج گفت : فرهنگ وقف امروز باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و نیازمند معرفی و شناساندن به مردم می باشد  چرا که از آن غفلت شده است. . 
این مسئول با بیان این مطلب که موقوفات در مردم خلاصه می شود و مسئولان باید همچون مردم به میدان بیایند، ادامه داد : کاربردهای فراوان  وقف و موهباتش بر کسی پوشیده نیست چرا که وقف در زمینه های اجتماعی ،فرهنگی ،درمانی می تواند گره گشای مشکلات زیادی باشد.
مهدیان با تاکید بر ضرورت،  گسترش و تبیین فرهنگ وقف در بین مردم تصریح کرد : رسانه ها در  این زمینه ها ما را حمایت کنند چرا که رسانه ها در این زمینه و در بحث آشنایی مردم با فرهنگ وقف می توانند تاثیر گذار بوده و با توجه به گستردگی شبکه های مجازی و اطلاع رسانی می توان برای آگاه سازی مردم اقدام کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کرج،  پژوهش را محور دیگر سخنان خود قرار داد و بیان کرد:بحث وقف در حوزه پژوهش و تفسیر و تحقیق مباحث قرانی و پایان نامه منجر به انجام وقف های فاخر خواهدشد. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار