• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف نردبانی برای رسیدن به منزل ماندگار

وقف نردبانی برای رسیدن به منزل ماندگار

سنت حسنه وقف نردبانی برای رسیدن به منزل ماندگار حقیقی است

 پنج شنبه 25 آبان 1396   50  0      

به گزارش ستاد خبري و اطلاع رساني اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ حجت الاسلام حسين قبادي ، وقف را سد مقاومتی در برابر دشمنان دانست و اظهار كرد: وقف باعث تقویت معارف اسلامی و آموزه های دینی می شود و به نوعی کشور را در برابر دشمنان بیمه می کند و با برگزاری تعزیه و احسان در موقوفات وقف نقش پادزهر را ایفا می کند.
 
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعي اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز مهمترین اثرات وقف کردن را تقویت حس نوع دوستی دانست و گفت: وقف بهترين و مؤثر ترين وسيله تکامل اجتماعي که آن عبارت است مقدار مالي که فرد يا افراد به انتخاب خود از مالکيت مجازي شان خارج مي کنند و به مالکيت حقيقي آن يعني خداوند پاک و بلند مرتبه بر مي گردانند تا مورد استفاده ي عموم مردم که جانشين خداوند در اموال او هستند قرار گيرد.
 
وی با بیان اینکه انسان تعالی طلب است، افزود:انسان با وقف می تواند برای دست یافتن به مراحل بالا و رسیدن به خواسته های تعالی طلبانه خود برنامه ریزی کند، چون با وقف تا به قیامت ثواب موقوفات خود را دريافت می کند.
 
قبادي با اشاره به آثار اقتصادی وقف در جامعه اسلامی بيان كرد: وقف با کمک به اقشار کم در آمد و فقرا به رفع مشکلات اقتصادی جامعه کمک می کند.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعي اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز يادآور شد:با وجود اینکه در آیات قرآن کریم کلمه وقف وجود ندارد، اما مصداق وحی در آیات و احادیث به طرق مختلف آمده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار