• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاري آئین تجلیل از فعالان رسانه در حوزه وقف البرز

برگزاري آئین تجلیل از فعالان رسانه در حوزه وقف البرز

همزمان با اولين روز از دهه وقف، آئین تجلیل از فعالان حوزه وقف استان البرز با عنوان "وقف و رسانه" با حضور اصحاب رسانه این استان برگزار شد

 پنج شنبه 25 آبان 1396   55  0      

به گزارش ستاد خبري و اطلاع رساني هفته وقف اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ علي علي اكبري در اين مراسم كه با حضور فعالان رسانه اي، خبرنگاران ، مديرمسئولان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگي فدك (مرحوم ليستر) كرج برگزار شد،اظهار كرد:وقف از موارد مثبت و بسیار تاثیرگذار است که گسترش آن می تواند باعث کاهش فقر در جامعه و کاهش فاصله طبقاتی شود و نتایج مطلوب اجتماعی به همراه داشته باشد.
 
مدير روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ، وقف را ذخیره ای ماندگار برای دنیا و آخرت عنوان كرد و گفت:برای وقف کردن نیاز به کمک میلیاردی نیست بلکه با کوچک‌ ترین کمک‌ ها می‌شود سنت حسنه وقف را جاری کرد.
 
وی با اشاره به اینکه اگر در زمینه وقف اطلاع‌ رسانی صورت نگیرد وقف محجور است، افزود:رسانه‌ ها در جامعه بايد زمینه را برای وقف تبیین و برای معرفی واقفان اقدام بیشتری داشته باشند.
 
علي اكبري تصريح كرد:رسانه ها با ایجاد موج می توانند به عنوان یک ابزار بهره برداری مفیدی  برای زنده کردن ارزشها در جامعه داشته باشند.
 
وی بيان كرد: برای فرهنگ سازی مناسب وقف ،باید رسانه و اوقاف با هم هماهنگ شوند تا با رشد عالی روبرو شویم.
 
 مدير روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز يادآور شد:وقف علاوه بر باقیات صالحات برای فرد واقف، در جنبه های مختلف جامعه همچون اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و از بین بردن فقر تاثیرگذار است و اصحاب رسانه یکی از عاملین مهم در ترویج این سنت حسنه و ماندگار هستند.
گفتني است در همايش وقف و رسانه از خبرنگاران و عكاسان رسانه هاي فعال حوزه اوقاف تقدير و تجليل بعمل آمد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار