• امروز جمعه سیزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

موسسه قرض الحسنه راسخون بانکی براساس اقتصاد اسلامی

موسسه قرض الحسنه راسخون بانکی براساس اقتصاد اسلامی

مدیرعامل موسسه راسخون امروز در جلسه شورای اداری اوقاف استان حاضر شد.

 دوشنبه 28 اردیبهشت 1394   2422  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اداره کل، مدیرعامل موسسه راسخون امروز در جلسه شورای اداری اداره اوقاف استان حاضرشد.
 
در ابتدای جلسه مدیرکل اوقاف استان ضمن خوش آمدگویی بیان کرد:
یکی از موسسات پرخیرو برکت اوقاف، موسسه قرض الحسنه راسخون است که به همت آقای توکلی زاده به عنوان یکی از بازوان توانمند سازمان اوقاف شناخته شده و به ویژه اینکه به عنوان یک قرض الحسنه برکات و خدمات فراوانی را برای مجموعه اوقاف داشته است و باید از این مجموعه تشکر کرد.
 
حجت الاسلام صالحی در ادامه گزارشی ازفعالیت های اوقاف استان و ادارات تابعه ارائه نمود و به نقش موسسه راسخون استان در پیشبرد اهداف مجموعه اشاره کرد.
 
وی متذکر شد:
بزرگترین علت پیشرفت راسخون تدبیر جناب آقای توکلی زاده برای حضور در استان های مختلف است که مشکلات فراوان و موجود را از نزدیک مورد بررسی قرار می دهند .
 
همچنین مدیر موسسه قرض الحسنه راسخون البرز گزارشی از فعالیت های این صندوق در استان ارائه کرد.
 
علیرضا وفایی گفت :
عمده فعالیت در استان در حوزه بقاع متبرکه بوده است و از زحمات حجت الاسلام صالحی به خاطر جدیت در همکاری با راسخون و دستورات اکید برای به روز شدن اسناد سپاسگزارم .
 
در ادامه جلسه جناب آقای توکلی زاده مدیر عامل موسسه راسخون به ایراد سخن پرداخت.
 
ایشان ضمن اشاره به ماموریت راسخون و اهداف این موسسه، اشاره کرد  :
یکی از مظلومترین موارد اقتصادی کشور بحث قرض الحسنه است که متاسفانه سیستم بانکی کشور قصد حمایت از آن را ندارد. ولی اوقاف با قدرت و توانی که دارد می تواند این سنت حسنه الهی را تقویت کند و خدا را شکر در این مسیر حرکت هایی را داشته ایم و انشاء الله به دنبال این هستیم که  بتوانیم بانکی را بر اساس اقتصاد اسلامی در کشور بنیان بگذاریم.
چراکه قرض الحسنه  یکی از بارزترین مصداق های اقتصاد اسلامی است و حتی در آیات قرآن کریم نیز به آن اشاره شده که نشان از اهمیت این سنت حسنه است. و حتی این روزها در کشورهای غربی نیز سعی می شود از این الگوی اقتصادی که متعلق به دین مبین اسلام است استفاده شود. 
 
وی همچنین افزود:
یکی از برنامه های اصلی ما ایجاد شعبه های مجازی است و رویکرد آینده ما رفتن به سمت سیستم صددرصدالکترونیک است و امیدواریم در آینده بسیار نزدیک با استفاده از بانکداری مجازی فعالیت فیزیکی را به طور کل حذف و هرکس با یک تلفن همراه یا یک رایانه،  یک شعبه راسخون شخصی داشته باشد
.
توکلی زاده از صدور کارت خرید اقساطی برای کارکنان اوقاف و خادمین امامزادگان در کشور در آینده ای نزدیک  خبرداد که به واسطه آن افراد می توانند تا سقف مشخصی از فروشگاه های اعلام شده خرید کرده و اقساط آن ظرف مدت زمان معینی از حقوق ایشان کسر گردد.
در پایان مدیران اجرایی مشکلات و سوالات خود را مطرح و جناب آقای توکلی زاده پاسخگو بودند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار