• امروز شنبه نهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

طبق قانون شهرداریها متولی دفن اموات می باشند

طبق قانون شهرداریها متولی دفن اموات می باشند

بنی احمدی : ما وظیفه ای برای دفن اموات در امامزاده عبدالله(ع) محمد شهر نداریم /ماده 55 قانون شهرداریها به وظایف شهرداری در خصوص دفن اموات اشاره کرده و در بند 13 آن آورده است : ...

 سه شنبه 14 آذر 1391   1954  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان البرز :

حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل بنی احمدی ،  با اشاره به اخبار منتشر شده در خبرگزاریها و برخی از رسانه های مکتوب و  اظهار نظر رییس شورای اسلامی محمد شهر در خصوص خودداری اوقاف از دفن اموات در امامزاده عبدالله (ع) این شهر و گران کردن قبور افزود: شهرداری و شورای اسلامی محمدشهر برای فرار از هزینه کرد در این خصوص بار را بر روی دوش اوقاف می اندازد، در حالیکه وظیفه دفن اموات و ساخت آرامستان برعهده شهردای است.

وی مدعی شد: با توجه به نزدیکی انتخابات شوراهای اسلامی شهر، زیر سوال بردن عملکرد اوقاف در بین مردم معنای خاصی دارد.

بنی احمدی گفت: شهرداری محمدشهر برای اختصاص زمین به دفن اموات این منطقه تاکنون اقدامی نکرده است و اوقاف را برای دفن رایگان اموات در امامزاده ها تحت فشار قرار می دهد، این در حالی است که  ماده 55 قانون شهرداریها به وظایف شهرداری در خصوص دفن اموات اشاره کرده و در بند 13 آن آورده است : ایجاد غسالخانه و گورستان و تهیه وسائل حمل اموات و مراقبت در انتظام امور آنها از وظایف شهرداری است .

وی افزود: اوقاف همکاری های زیادی با شهرداری محمد شهر در خصوص دفن اموات انجام داده ، در حالیکه هیچگونه خدماتی از سوی این نهاد به صورت متقابل دریافت نشده است و اگر شهرداری درخواست دفن اموات در این امامزاده را دارد اکنون که در این امامزاده عملیات عمرانی در حال انجام است چرا هیچگونه کمکی در این خصوص نمی کند؟

بنی احمدی، عمل نکردن شهرداری به تعهداتش در خصوص دیوار کشی دور این امامزاده در قبال دریافت مقداری از اراضی امامزاده عبدالله (ع) برای بلوار کشی در کنار این امامزاده را از دیگر این موارد ذکر کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تبدیل امامزاده ها به قطب فرهنگی گفت: دفن اموات در امامزاده ها و تبدیل آنجا به قبرستان با فرموده رهبری منافات دارد و قبرستانها باید به مکانهای دیگری انتقال یابند.

وی اظهار کرد: شهرداری مدعی شده که قسمتی از محوطه امامزاده برای دفن اموات وقفی بوده است، در حالیکه هیچ سندی مبنی بر موقوفه بودن آن در اوقاف وجود ندارد و اگر هم این امر صحت داشته باشد، آن قسمت از امامزاده با دفن اموات پرشده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار