• امروز شنبه نهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راهبرد مشارکت مردمی

اجرای طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم در استان البرز

اجرای طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم در استان البرز

بنی احمدی : اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز عهده دار تربیت تعداد 7666 حافظ و قاری قران کریم تا پایان سال جاری گردیده است.

 شنبه 24 تیر 1391   1611  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز :

حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل بنی احمدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در خصوص طرح تربیت حافظان قران کریم اظهار داشت : سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان یکی از متولیان اصلی امور قرآنی در کشور، با بهره گیری از ظرفیت عظیم آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام به برگزاری دوره های آموزشی حفظ قرآن کریم در بقاع متبرکه نموده است .
وی افزود : این طرح در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم و استفاده بهینه از فضاهای موجود در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه کشور و تبدیل آنها به قطب فرهنگی اجرا می شود.
این مسئول تصریح کرد : باید فرهنگ قرآنی در بین اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان ترویج و نهادینه شود .
بنی احمدی یادآور شد : در اجرای طرح نهضت حفظ قرآن کریم و ثبت نام جوانان و نوجوانان در کلاسهای طرح تربیت حافظان قران کریم در مدارس ، مساجد ، نمازجمعه ، کانونهای فرهنگی ، پایگاههای بسیج و رسانه های گروهی و مطبوعات فراخوان شود تا اجرای این طرح گسترش یابد.
وی گفت : زمان اجرای طرح از ابتدای ماه مبارک رمضان لغایت اسفند ماه سال جاری می باشد .
بنی احمدی با اشاره به مخاطبان طرح و رشته حفظ هر کدام یادآور شد : گروه اول کودکان 7 تا 12 سال می باشند که باید سوره های جزء سی ام را حفظ نمایند ، گروه دوم نوجوانان 13 تا 18 سال که می بایست جزء سی ام و جزء اول را حفظ کنند و گروه سوم جوانان و بزرگسالان 19 سال به بالا می باشند که باید جزء سی ام ، جزء اول و جزء دوم را حفظ نمایند .
وی مکان برگزاری این طرح را آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه عنوان کرد و گفت : تمامی امامزادگان و بقاع متبرکه استان البرزکه امکان برگزاری طرح را دارند بیاد آماده برگزاری این طرح شوند .
وی تصریح کرد : طرح نهضت حفظ قرآن در تمامی امامزادگان و بقاع متبرکه استان البرز طی زمان بندی صورت گرفته برگزار می شود .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار