کد خبر : 335744

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 2 بهمن 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز
• برگزاری سوگواره یاس نبوی در ۴۰ بقعه متبرکه استان البرز
همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری شهادت بانوی ۲ عالم حضرت زهرا (س)، سوگواره یاس نبوی در ۴۰ بقعه متبرکه و امامزاده استان البرز برگزار می‌شود
به گزارش واحد خبر روابط عمومی اداره کل  ، حجت الاسلام علی دشتکی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، افزود: همزمان با ایام دهه دوم فاطمیه برنامه های فرهنگی و مذهبی مختلفی در استان البرز برگزار می شود.
بر این اساس اقدامات ویژه ای برای برپایی خیمه های معرفت در ایام فاطمیه با شاخصه های اعلام شده در امامزادگان استان البرز انجام شده است .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز اضافه کرد: برپایی خیمه های معرفت، برگزاری مراسم ویژه عزاداری، همایش رهروان یاس نبوی، اطعام، سخنرانی و مداحی از جمله برنامه های این سوگواره در ۱۰ امامزاده شاخص استان است.
دشتکی بیان کرد: از ۴۰ بقعه متبرکه، ۱۸ بقعه در شهرستان کرج، ۹ بقعه در شهرستان ساوجبلاغ، چهار بقعه در شهرستان اشتهارد، پنج بقعه در شهرستان طالقان و چهاربقعه در شهرستان نظرآباد به اجرای برنامه های سوگواره می پردازند.
وی یادآور شد: روز شهادت فاطمه زهرا (س) گروه های زنجیر زنی و سینه زنی در عزای این بانوی بزرگوار وارد امامزادگان و بقاع متبرکه شده و در سوگ حضرت زهرای مرضیه (س) اشک ماتم خواهند ریخت.
در استان البرز ۱۰۰ امامزاده در ۸۵ بقعه متبرکه آرام گرفته اند.