• امروز یک شنبه بیست و هشتم مرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

جزءخوانی قرآن کریم در 4 امامزاده شاخص کرج

جزءخوانی قرآن کریم در 4 امامزاده شاخص کرج

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه كرج از جزءخوانی قرآن کریم در 4 امامزاده شاخص اين شهرستان در ايام ماه مبارك رمضان خبر داد

 چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397   28  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ حجت الاسلام و المسلمين حسين مهديان در تشريح اين خبر گفت:جزءخوانی قرآن کریم هر روز ساعت 4 بعد از ظهر در 4 امامزاده شاخص شهرستان شامل امامزادگان محمد (ع)، طاهر(ع)، حیدر(ع) و حسن (ع) برگزار می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج افزود:اوقاف و امور خیریه همانند سال های گذشته در ایام ماه مبارک رمضان طرح «ضیافت الهی» را در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان برگزار می کند.
وی تاكيد كرد:رمضان، ماهی است که در آن قرآن نازل شد بنابراین رابطه ویژه ای میان قرآن و ماه رمضان وجود دارد؛ یعنی همان گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت و انسان، شادابی خاص و حیاتی دوباره پیدا می کند، رمضان نیز بهار قرآن است.
مهديان يادآور شد: دوستداران قرآن در این ماه بیش از پیش به قرآن نزدیک می شوند و با خواندن و یادگیری و فهمیدن معارف آن، به دل هایشان حیات مجددی می بخشند.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه كرج برگزاری محافل انس با قرآن کریم در بقاع متبرکه را از دیگر برنامه های این طرح برشمرد و بيان كرد:محفل انس ویژه با حضور نفر اول مسابقه بین المللی قرآن کریم، 'علیرضا رضایی' از افغانستان در ششم خرداد ماه درامامزاده حسن (ع) بعد از نماز ظهر و عصر برگزار می شود.
مهدیان، برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم با حضور مفسرین و اجرای طرح حفظ قرآن کریم را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و يادآور شد: از ابتدای اجرای این طرح در سال 91 تا کنون 150 نفر حافظ کل قرآن کریم در کرج داشته ایم، به علاوه بر اینکه حافظین جزء هم هنوز در حال حفظ کل هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار