استان البرز
در اولين روز از دهه وقف،ضريح مقدس و حرم مطهر امامزاده طاهر(ع) مهرشهر كرج طي مراسمي با حضور اصحاب رسانه ، خبرنگاران و عكاسان حوزه وقف غبارروبی و عطرافشاني شد
پنج شنبه 25 آبان 1396    
بازدید: 35
به گزارش ستاد مركزي خبر و اطلاع رساني هفته وقف اداره كل اوقاف وامور خيريه استان البرز ؛ حجت الاسلام و المسلمين حسين مهديان در مراسم غبارروبي آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) كه با حضور خبرنگاران و عكاسان برگزار شد ، گفت:در این مراسم معنوي كه با قرائت قرآن آغاز شد، مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  به نوحه و مدیحه‌ سرائی در وصف امام حسن(ع) و امام رضا (ع) پرداخت.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج افزود: پس از این مراسم، درب ضریح مطهر این امامزاده واجب‌التعظیم باز شد و ضریح مطهر با گلاب ناب محمدی عطر افشانی شد.
 
وي ،خواستار توجه بیشتر اصحاب رسانه به توسعه وقف در جامعه شد و بيان کرد: یکی از ویژگی‌های اصحاب رسانه بیان حقایق برای تنویر افکار عمومی است.
 
مهديان تاكيد كرد:رسانه ها اعم از خبرگزاری، مطبوعات و مخصوصا صدا وسیما نقش تعیین کننده ای  در تبيين فرهنگ و اهداف وقف دارند و از جمله مهمترين وظايف رسانه ها تبیین نمودن اهداف وقف و پرسش درباره چگونگي پرداختن به آن در سطح جامعه و در ميان مردم است .
 
وي ادامه داد:از آنجايي كه بايد روش هاي جديد و شيوه هاي نو در مديريت جديد موضوع وقف با توجه به نيازهاي روز ابداع شود، رسانه ها در اين راستا مهمترين نقش را دارند.
 
مهديان يادآور شد:رسانه ها بايد بعنوان يك پل و رابط بين متوليان، اصحاب وقف  و كساني كه مي توانند در اين حوزه فعاليت كنند ارتباط برقرار نمايند.
 
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج خاطرنشان كرد:رسانه ها می توانند با ابتكار و نوآوري در حوزه وقف ورود کرده  و كاركردهاي وقف را نسبت به شبكه مسائل فرهنگي و اجتماعي و موضوعيت وقف با زبان روز بيان نمايند.
 
 
   
 
 
 
 
 خدمات غیرحضوری