• امروز جمعه چهارم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توسعه همکاری مشترک بين جهادكشاورزي و اداره كل اوقاف البرز

توسعه همکاری مشترک بين جهادكشاورزي و اداره كل اوقاف البرز

زمینه های همکاری مشترک و همه جانبه در راستای احياء و حفظ اراضي وقفي ،هم افزایی و همگرایی منابع، امکانات و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود بين جهادكشاورزي و اداره كل اوقاف استان البرز توسعه مي يابد

 چهارشنبه 22 شهریور 1396   141  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ حجت الاسلام علی ارجمند عین الدین مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادكشاورزي استان البرز در نشست مشترك با مدير كل اوقاف و امور خيريه با تاكيد بر همکاریهای بین بخشی اظهار كرد:اوقاف به عنوان متولی در راستای عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش و ترویج آثار و فواید خدمات وقف در قسمت هاي مختلف جامعه تلاش می کند.
 
وي با اشاره به اشاعه فرهنگ وقف تصريح كرد:وقف اقدامی اقتصادی و مبتنی بر دین، معنویت و خیرخواهی است که آثار و برکات اجتماعی، فرهنگی و دینی آن در جامعه بسیاری از نیازهای اقشار مختلف را تامین می کند.
 
وي گفت:صیانت از اوقاف و نظارت بر آن وظیفه بسیار بزرگی بر دوش اداره اوقاف است که دیگر سازمان‌ها نیز در این مهم باید همکاری کنند.
 
ارجمند عین الدین به ضرورت تعامل و همکاری بیش از پیش هر دو نهاد اشاره كرد و افزود:
با تعامل و همکاری دو نهاد می‌توان قدم‌های موثری را در حوزه احیای موقوفات کشاورزی برداشت که برکت آن شامل حال احیاء‌کنندگان نیز خواهد شد .
 
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادكشاورزي استان البرز در راستای عمران و تحول اقتصادی در اراضی کشاورزی موقوفات يادآور شد:با استفاده درست از موقوفات به ویژه اراضی موقوفه‌ای که کاربری کشاورزی دارند و اجرای آن بر اساس نیات واقفین است باید با تشریح آثار و برکات وقف مردم را در  راستای احياء و حفظ و نگهداري از اراضي وقفي هدایت كرد.
 
وي بر لزوم همکاری و آموزش کاربردی کارشناسان کشاورزی در جهت حفظ ، احیاء و افزایش بهره وری اراضی موقوفات تأکید کرد و گفت:جهادكشاورزي استان البرز آماده هر گونه همكاري در زمينه مشاوره كارشناسان در امور زراعت، باغباني و دام و بخش هاي ديگر با واقفين و اداره كل اوقاف مي باشند.
 
ارجمند عین الدین با اشاره به اهميت وقف يادآور شد: اميرالمومنين علي (ع) پايه گذار كشاورزي علمي در جهان و بزرگترين واقف هستند كه همين موارد گوياي اهميت وقف و توسعه كشاورزي است.
 
وي خاطرنشان كرد: با پتانسيل و قابليت هايي كه استان البرز دارد و با پيروي از سيره امام علي (ع) و پيامبر بايد بخش كشاورزي اين استان توسعه و الگو و نمونه اي براي ديگران شود.
 
وي ادامه داد: در حال حاضر از اداره اوقاف استان البرز انتظار داريم كه زمينه بهره برداري بيشتر از مباحث قرآني را با جهادكشاورزي داشته باشد و در اين زمينه خدمات ويژه قرآني به پرسنل و خانواده هاي تحت پوشش ارائه نمايد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر