• امروز جمعه چهارم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

عید قربان روز اثبات تسلیم و بندگی است

عید قربان روز اثبات تسلیم و بندگی است

عید قربان روز اثبات تسلیم و بندگی و روزی است که انسان در برابر معبود و معشوق حقیقی به حقیقت تقوا و تسلیم برسد

 چهارشنبه 8 شهریور 1396   75  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان البرز ؛ حجت الاسلام رزاقی رئیس اداره اوقاف طالقان ضمن تبريك به مناسبت عيد سعيد قربان اظهار كرد:در مسیر بندگی، انسان بارها بر سر دو راهی غریزه و وظیفه قرار می گیرد در این دو راهی خطرناک هر وقت وظیفه رو انتخاب نمايد در خط فرشتگان و پاکان قرار گرفته و آن روز برای او عید است.
 
وي تصريح كرد: غریزه ی فرزند دوستی به ابراهیم(ع) می گويد اسماعیل رو ذبح نکن و وظیفه به او می گويد فرزندت را در راه خدا ذبح کن ، ابراهیم(ع) در این دو راهی وظیفه رو بر امیال شخصی و غریزه پیروز می کند و عید قربان عیدپیروزی عقل و وحی بر هوا و هوس می شود.
 
اين مسئول با بيان اينكه قربانی نمادی از مساوات و منعکس کننده عدالت اجتماعی در اسلام است،گفت:مناسک حج که عید قربان در اوج عظمت آن قرار دارد افزون بر رسیدن به توحید عامل مؤثری برای دست یافتن به انسجام و هم بستگی هرچه بیشتر مسلمان ها است.
 
رزاقی  افزود: عيد قربان بیانگر و روایتگر رحمت الهی است؛ چه آنکه حضرت ابراهیم(ع) در جریان ترجیح خدا بر فرزند خود مشمول عطوفت خداوند شد.
 
وی بيان كرد:نقطه زیبا و استثنایی حادثه عيد قربان  آن است که عطوفت خداوندی به مدد عاطفه انسانی آمد و عواطف پدری را از شرایط سخت و بر حسب چینش ظاهری بی‌رحم نجات بخشید.
 
لازم به ذکر است مراسم پرفیض دعای عرفه پنج شنبه 9 شهریور  ساعت 17 در امامزاده هارون جوستان با نوای مداح اهل بیت اسحاقی و در مسجد جامع طالقان  توسط حجج الاسلام فلاح زاده و رزاقی قرائت میشود. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر